امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28600
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۴
تعداد بازدید: 168
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العربیه، اطلاعات «انجمن عکاسان عراقی» که بزرگترین عکاسان عراقی در آن عضو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العربیه، اطلاعات «انجمن عکاسان عراقی» که بزرگترین عکاسان عراقی در آن عضو هستند نشان می‌دهد که «قمر هاشم النعمانی» کوچکترین عکاس این انجمن است که توانسته است عضو فعال این انجمن شده و با اینکه سن او کمتر از انگشتان دو دست است یک عکاس حرفه‌ای شود.

جالب‌تر اینجاست که رئیس شورای استان بغداد عراق او را عکاس مخصوص جلسات خود کرده و به او یک دوربین هدیه داده است.

البته نکات شگفت‌انگیزتری از این عکاس کوچک نیز وجود دارد از جمله آنکه او در چندین جشنواره بین‌المللی از جمله در قاهره، بیروت، اردن، امارات، فلسطین، کویت و عربستان و به‌ویژه در مسابقه‌ای که «یونیسف» در آمریکا برگزار کرده بود، شرکت کرده است.

قمر هاشم به العربیه گفته است: می‌خواهم بسیاری از جوایز را به دست آورم و در تمامی مسابقات شرکت کنم تا نامم به اسم کشورم، عراق در گینس ثبت شود.

وی می‌افزاید: پس از 15 گالری شخصی که داشته‌ام امروز تصاویر مردم و طبیعت مرا تحت تاثیر قرار می‌دهد و دوست دارم از آثار باستانی و سنت‌های مردمی عکاسی کنم.

بنابر این گزارش، «قمر هاشم النعمانی» در سالی که تانک‌های آمریکایی وارد عراق شدند یعنی در سال 2003 به دنیا آمد و از چهار سالگی همراه پدرش «هاشم النعمانی» عکاس و روزنامه‌نگار همراه شد.

وی در این مسیر عاشق عکاسی شد و در این راه عینکی نیز شد تا جایی که به او لقب «قمر ابو 5 عیون»(قمر صاحب 5 چشم) دادند و او عملا به کوچکترین عکاس تاریخ عراق تبدیل شد.

در همین حال «هادی النجار» رئیس انجمن عکاسان عراقی می‌گوید: «قمر هاشم النعمانی» تست‌هایی که معمولا از متقضاییان عضویت صورت می‌گیرد را به خوبی پاسخ داده و در سال 2010 و تنها هنگامی که 6 سال داشت به عضویت این انجمن درآمده است.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها