امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28626
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روز گذشته جمعه درحالی هزاران نفر از طرفداران محمد مرسی و مخالفان وی در مناطق مختلف مصر دست به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روز گذشته جمعه درحالی هزاران نفر از طرفداران محمد مرسی و مخالفان وی در مناطق مختلف مصر دست به تظاهرات زدند که این تظاهرات بازتاب‌های مختلفی در رسانه‌های عربی و مصری داشته اشت.

القدس العربی: جنگ میلیون‌ها در مصر

روزنامه فرامنطقه‌ای «القدس العربی» با پوشش خبر این تظاهرات از تیتر «جنگ میلیون‌ها در مصر» استفاده کرده و پیش بینی کرد که ارتش مصر با پایان مهلت داده شده از سوی «عبد الفتاح السیسی»، فرمانده نیروهای مسلح این کشور برای پایان دادن به «تروریسم» وارد عمل شد.

تظاهرات طرفداران ارتش درپی فرخوان فرمانده نیروهای مسلح از ساعت چهار بعد از ظهر به وقت محلی از مقام سیده زینب و مصطفی محمود و میدان شبرا به سمت میدان التحریر آغاز شد.

الحیات: السیسی نفوذ خود در مصر را تقویت می‌کند

روزنامه «الحیات»، دیگر روزنامه فرامنطقه‌ای نیز از با اشاره به متهم بودن «محمد مرسی»، رئیس جمهوری برکنار شده مصر به جاسوسی از تیتر «السیسی نفوذ خود در مصر را تقویت می‌کند» برای اقدام اخیر وزیر دفاع این کشور در پایان دادن به تظاهرات هواداران مرسی استفاده کرد.

الشرق الاوسط: میلیون‌ها مصری در میدان التحریر

روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق الاوسط» نیز با پوشش خبرهای مربوط به تظاهرات طرفداران مرسی در میدان رابعه العدویه و با انتشار تصویری بزرگ در صفحه نخست خود از تظاهرات طرفداران ارتش در میدان التحریر،‌سعی کرد که طرفداران ارتش را بیشتر از طرفداران مرسی نشان دهد و در این باره نوشت: «صدها هزار مصری دیروز در میدان التحریر حضور یافتند».

الشرق الاوسط برای تظاهرات روز گذشته مصر از تیتر «مرسی با دو اتهام جاسوسی و قتل .. و میلیون‌ها مصری در میدان‌ها» استفاده کرد.

این روزنامه در متن خبر نیز تصاویر دو زن مصری را نشان دادکه تصاویر السیسی وزیر دفاع مصر را به گردن آویخته‌اند. الشرق الاوسط همچنین تصاویری از درگیری طرفداران و مخالفان مرسی در شهر اسکندریه را منتشر کرد.

السفیر: میلیون‌ها به ارتش اجازه حمله به تروریسم را می‌دهند

روزنامه لبنانی «السفیر» نیز در گزارشی از تظاهرات روز گذشته در مصر، تیتر «میلیون‌ها مصری به ارتش این کشور اجازه سرکوب تروریسم را دادند» را برای گزارش خود برگزید.

الاهرام: میلیون‌ها نفر در میدان برای دادن اختیار به السیسی

اما روزنامه مصری «الاهرام» با برگزیدن تیتر «میلیون‌ها مصری در میدان برای دادن اختیار به السیسی» در گزارشی درباره تظاهرات روز گذشته این کشور نوشت که یاران و هواداران مرسی درحالی در میدان الرابعه العدویه تظاهرات کردند که درگیری‌های متعددی در این میدان روی داد.

الاهرام همچنین نوشت، تظاهرات روز گذشته مصری‌ها در میدان‌های مختلف این کشور برگزار شد که ارتش و نیروهای پلیس به حمایت از تظاهرات کنندگان پرداخته و بالگردهای ارتش نیز در آسمان به پرواز درآمدند.

این روزنامه از تظاهرات روز گذشته با عنوان یکی از روزهای «انقلاب شکوهمند مصر» یاد کرد.

المصری الیوم: مردم به درخواست ارتش پاسخ دادند

روزنامه مصری «المصری الیوم» نیز با پوشش تظاهرات روز گذشته مصر نوشت که میلیون‌ها شهروند مصری با تظاهرات در میدان التحریر به ارتش این کشور اختیار مبارزه با تروریسم و و خشونت را در کشور دادند و تیتر «مردم ندا را پاسخ داده و دستور خود را به ارتش صادر کرد» را برای گزارش خود برگزید.

الجمهوریه: اجازه مردم بزرگ مصر به نیروهای مسلح و پلیس

روزنامه مصری «الجمهوریه» نیز برای تیتر تظاهرات روز گذشته مصر از تیتر «اجازه مردم بزرگ مصر به نیروهای مسلح و پلیس: به شما دستور می‌دهیم از امنیت و ثبات کشور محافظت کنید» استفاده کرد.

این روزنامه در ادامه نوشت که تظاهرات کنندگان مصری شعار «مردم و ارتش ید واحده هستند» را سر دادند و پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها جمله «متشکریم» نوشته شده بود.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها