امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۸:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28629
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «دیلی‌تلگراف»، فرستاده‌های سازمان ملل در مورد چگونگی انجام بازرسی در زمینه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «دیلی‌تلگراف»، فرستاده‌های سازمان ملل در مورد چگونگی انجام بازرسی در زمینه موارد حملات شیمیایی در سوریه، با دولت این کشور به توافق رسیدند. در بیانیه‌ای که سازمان ملل در این مورد منتشر کرده، اشاره‌ای به جزئیات این توافق نشده است.

در این بیانیه آمده است: مذاکرات بسیار جامع و سازنده بود و نهایتا به موافقتنامه‌ای رو به جلو منجر شد.

«آکه سلستروم» بازرس ارشد و «آنگلا کانه» نماینده ارشد سازمان ملل در امر خلع سلاح هستند که برای مذاکره با دولت سوریه به این کشور سفر کرده‌اند.

سازمان ملل در بیانیه امروز خود اعلام کرده است که این دو با معاون نخست‌وزیر و وزیر خارجه سوریه دیدار کرده‌اند. سفر فرستاده‌های سازمان ملل به دعوت دولت سوریه انجام شده است.

سلستروم و کانه قرار است به زودی در مورد این سفر به «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل گزارش دهند.

روز 19 مارس حمله‌ای شیمیایی‌ای در منطقه «خان العسل» انجام شد. دولت سوریه می‌گوید مخالفان عامل این حمله بوده‌اند و به همین منظور تحقیقات سازمان ملل در این مورد را خواستار شده است. با این حال سازمان ملل با کارشکنی در این زمینه، دسترسی به تمام مناطق سوریه را خواستار شده و از بازرسی موردی خودداری کرده است.

دو هفته قبل تیمی متشکل از کارشناسان روس منطقه «خان العسل» را مورد بازرسی قرار دادند و نهایتا مخالفان را به عنوان عاملان این حمله معرفی کردند. به گفته بازرسان در این حمله از عامل اعصاب موسوم به «سارین» استفاده شده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها