امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2863
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 205
قاضی ناصر سراج در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس درباره رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی گفت: قرار است این دادگاه در روز 15 اردیبهشت برگزار شود. وی ...

قاضی ناصر سراج در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس درباره رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی گفت: قرار است این دادگاه در روز 15 اردیبهشت برگزار شود.

وی افزود: پس از تکمیل شدن تحقیقات قرار مجرمیت صادر و سپس با صدور کیفرخواست پرونده به دادگاه انقلاب آمد.

سراج درباره اینکه آیا تصمیم برای برگزاری دادگاه به صورت علنی یا غیر علنی از جانب شما به عنوان رئیس دادگاه اتخاذ شده یا خیر گفت: در این زمینه هنوز تصمیم نگرفته‌ایم و مشخص نشده است که دادگاه علنی یا غیر علنی خواهد بود.

البته در حالی هنوز برای نحوه محاکمه مهدی هاشمی تصمیمی گرفته نشده است که جمع کثیری از دانشجویان و تشکل‌ها پیش از بازگشت مهدی هاشمی به کشور خواهان رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی شده بودند.

این در حالی است که مهدی هاشمی پس از 4 سال خروج از کشور و اقامت در انگلیس در مهر ماه سال گذشته پس از حدس و گمان‌هایی که درباره بازگشت وی به ایران وجود داشت به کشور بازگشت.

از سوی بازپرس دادسرای امنیت در فرودگاه به مهدی هاشمی فرجه داده شد تا صبح روز بعد خود را به دادسرای امنیت معرفی کند.

این فرد پس از حضور در دادسرا و بازجویی 5 ساعته با نظر بازپرس پرونده بازداشت موقت شد و به مدت 83 روز در زندان اوین بازداشت بود.

سرانجام برای این فرد از سوی بازپرس پرونده قرار مجرمیت صادر شد و با توجه به قرار مجرمیت پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه فرستاده شد.

پس از چند روز از ارسال پرونده مهدی هاشمی به دادگاه از سوی رئیس قوه قضاییه قاضی سراج به عنوان قاضی این پرونده انتخاب شد.

سرانجام زمان رسیدگی به دادگاه مهدی هاشمی مشخص شد و قرار شد این فرد در روز 15 اردیبهشت ماه امسال محاکمه شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها