امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28635
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، عناصر مسلح وابسته به گروه «امارت اسلامی عراق و شام» مسجد و حسینیه «الإمام ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، عناصر مسلح وابسته به گروه «امارت اسلامی عراق و شام» مسجد و حسینیه «الإمام المرتضى» متعلق به شیعیان سوری روستای «حطله» از توابع ریف دیر الزور در شرق سوریه را منفجر کردند.

فیلم موجود که از این اقدام عناصر مسلح منتشر شده نشان می‌دهد که آنها پس از منفجر کردن این مسجد و حسینیه ندای الله اکبر سر داده و شادی و سرور خود را اعلام می‌کنند.

روستای الحطله که اکثر ساکنان آن شیعه هستند، همان روستایی است که چندی پیش عناصر مسلح وابسته به جبهه النصره و امارت اسلامی عراق و شام اهالی آن را به دلایل طایفی قتل عام کردند که در جریان آن 28 نفر از اهالی این روستا از جمله زنان و کودکان کشته شدند.

این عناصر به کشتار اهالی شیعی حطله اکتفا نکردند، بلکه بیش از 3 هزار نفر از اهالی این روستا را نیز از خانه و محل سکونت خود اخراج و آواره کردند.

این اولین باری نیست که گروه‌های مسلح وابسته به جبهه النصره و امارت اسلامی عراق و شام و ارتش آزاد سوریه به اماکن عبادی و مقدسات طوایف مختلف مسلمانان و مسیحی در سوریه تعدی و تجاوز می‌کنند.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها