امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28636
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، «محمود عباس» در دیدار با نویسندگان و اصحاب رسانه در رام‌الله ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، «محمود عباس» در دیدار با نویسندگان و اصحاب رسانه در رام‌الله گفت: شما روز یکشنبه آینده رسانه‌های خبری اسرائیل را رصد کنید زیرا خبرهای خوشی درباره پرونده اسرا ملاحظه خواهید کرد.

از سوی دیگر یک مقام مسئول ارشد اسرائیلی گفت که دولت اسرائیل و کمیته وزارتی ویژه بررسی قضیه آزادی اسرای فلسطینی فردا یکشنبه نشستی را به منظور بررسی این موضوع و آزادی اسرای قدیمی از جمله اسرای فلسطینی اراضی داخلی، تشکیل می‌دهند.

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» به نقل از این مسئول اسرائیلی نوشت که اسرائیل قضیه آزادی اسرای عرب را بررسی می‌کند تا این مسئله، مشکلی در روند مذاکرات صلح ایجاد نکند اما هنوز مشخص نیست که وزرا با آزادی این اسرا موافقت خواهند کرد یا خیر؟

این مسئول اسرائیلی اظهار داشت: کمیته وزارتی هرگز اختیار تام برای آزادی اسرا پیش از ورود به مذاکرات را نخواهد داشت و مشخص نیست که در چه مرحله‌ای از مذاکرات، اسرا آزاد خواهند شد.

وی اشاره کرد که فلسطینیان آزادی 104 اسیر را خواستار هستند اما طرف‌های مسئول هنوز لیست اسرا را برای ارائه آن در نشست آتی دولت، آماده‌ نکرده‌اند.

از سوی دیگر عباس اعلام کرد که روز سه‌شنبه آینده در واشنگتن دیداری بین هیئت‌های فلسطینی و اسرائیلی به منظور ازسرگیری مذاکرات صلح انجام خواهد شد.

وی اشاره کرد که مذاکرات تحت نظارت مستقیم آمریکا صورت خواهد گرفت و طرف آمریکایی در اتاق مذاکرات حضور خواهد داشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها