امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۵:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28645
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 54
غلامحسین مراقبی سخنگوی «ستاد ساماندهی حقوق تالیف و نشر» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن اشاره ...

غلامحسین مراقبی سخنگوی «ستاد ساماندهی حقوق تالیف و نشر» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن اشاره به فعالیت «ستاد ساماندهی حقوق تالیف و نشر» اظهار داشت: «ستاد ساماندهی حقوق تالیف و نشر» فعالیت خود را چندی پیش آغاز کرد.

وی ادامه داد: این ستاد متشکل است از انتشارات دانشگاه تهران، انتشارات سمت، مرکز نشر دانشگاهی، انتشارات پیام نور و بیشتر در زمینه نشر دانشگاهی فعال است، سعی کرده‌ایم ناشران خصوصی را هم درگیر «ستاد ساماندهی حقوق تالیف و نشر» کنیم.

مراقبی با بیان اینکه ستادی برای مبارزه با کتاب‌سازی تشکیل شده، اضافه کرد: «ستاد ساماندهی حقوق تالیف و نشر» فعالیت خود را در راستای مبارزه و مقابله با کتاب‌سازی آغاز کرده است چرا که این روزها بازار کمی آشفته شده و برخی افراد با عدم پرداخت حق تالیف و حق ترجمه و حروفچینی کتاب‌هایی را با هر تیراژی منتشر و سود جویی می‌کنند، افرادی با چاپ غیرقانونی آثار و کتاب‌هایی حق مولف را پرداخت نکرده و حقوق نویسنده را ضایع می‌کنند.

سخنگوی «ستاد ساماندهی حقوق تالیف و نشر» تاکید کرد: در برخی شهرستان‌ها افرادی به شکل باند اقدام به انتشار کتاب کرده و بدون پرداخت حق‌التالیف کتاب‌ها را عرضه می‌کنند. جالب اینجاست که آرم ناشر هم در کتاب منتشر می‌شود، تعداد این آثار با شمارگان بالا قابل مشاهده است؛ از این رو «ستاد ساماندهی حقوق تالیف و نشر» تشکیل شد تا از افزایش این روند جلوگیری شود.

وی با اعلام این خبر که بزودی سایتی هم برای «ستاد ساماندهی حقوق تالیف و نشر» آغاز به فعالیت خواهد کرد، بیان داشت: دبیرخانه فعالیت خود را آغاز کرده است، در ابتدای مسیر چند ناشر عضو ستاد هستند، مرکز قدرت قرار است چند ناشر بزرگ باشند و بعد دیگران را هم پوشش خواهیم داد.

سخنگوی «ستاد ساماندهی حقوق تالیف و نشر» تصریح کرد: در برخی استان‌ها (همچون اصفهان) ستاد وارد شده و از انتشار آثاری این‌گونه ممانعت می‌کند، البته در حال ساماندهی هستیم.

مراقبی با اشاره به رواج کتاب‌سازی عنوان کرد: امیدواریم این برنامه را به تلویزیون تسری دهیم در این صورت به موفقیت‌های بزرگی دست می‌یابیم، امروزه شاهدیم که حتی برخی فیلم‌های اکران نشده بلافاصله در بازار با قیمتی نازل فروخته می‌شوند، اما این مورد هم جزو فعالیت‌های «ستاد ساماندهی حقوق تالیف و نشر» است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها