امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2865
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 197
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «راشاتودی»، پلیس فدرال آمریکا موسوم به «اف بی آی» قرار است در یک جلسه پشت درهای بسته سنای آمریکا توسط کمیته ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «راشاتودی»، پلیس فدرال آمریکا موسوم به «اف بی آی» قرار است در یک جلسه پشت درهای بسته سنای آمریکا توسط کمیته اطلاعات مورد بازخواست قرار گیرد.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که پلیس فدرال آمریکا اطلاعاتی درباره «تیمور لنگ سارنایوف» مظنون 26 ساله بمب‌گذاری‌های «بوستون» که کشته شد، داشته و هم‌اکنون باید توضیح دهد که عملکرد آنها در خصوص این اطلاعات چگونه بوده است.

برخی از قانونگذاران آمریکا، اف بی آی را متهم کرده‌اند که اطلاعاتی را که همراه با ابراز نگرانی درباره تیمورلنگ سارنایوف توسط روسیه ارائه شده بود با جدیت بررسی‌ نکرده‌اند.

طبق گزارش‌های پیشین، اف بی آی از پیش، تیمور لنگ را تحت کنترل داشته است و حدود دو سال پیش وی را به اتهام گرایش به اسلام افراطی مورد بازجویی قرار داده‌اند.

بر اساس این گزارش، اف‌بی‌آی در سال 2011 به درخواست روسیه، تیمور لنگ را به اتهام گرایش به اسلام افراطی مورد بازجویی قرار داد و هم‌اکنون کنگره آمریکا در صدد است بداند به چه دلیل پلیس فدرال اقدامات دیگری را برای جلوگیری از حادثه‌ای که امروز در بوستون رخ داد، انجام ندادند.

پلیس فدرال آمریکا روز جمعه هفته گذشته با دفاع از عملکرد خود گفت که دو سال پیش درباره تیمورلنگ، تحقیقات لازم را انجام داده اما هیچ نشانه‌ای از فعالیت‌های تروریستی به دست نیاورده است.

به گزارش بی بی سی، تمامی سناتورهای کنگره، اواخر هفته جاری احتمالاً از نتیجه این پرسش و پاسخ سنا آگاه می‌شوند.

اوایل هفته گذشته، در نزدیکی خط پایان مسابقه ماراتن در «بوستون»، 3 نفر کشته و 170 نفر دیگر زخمی شدند که برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که 13 نفر از زخمی‌های حادثه، دست یا پای خود را از دست دادند. 50 نفر نیز همچنان در بیمارستان بستری هستند.

اف‌بی‌آی و پلیس بوستون عملیات جستجو و تعقیب و گریز برای دستگیری عاملان این بمب‌گذاری آغاز کرد و صبح جمعه «تیمور لنگ سارنایوف» را در حین فرار کشت و برادرش «جوهر سارنایوف» 19 ساله نیز عصر همان روز در حالیکه با جراحات فراوان درون قایق پشت خانه یک نفر در بوستون پنهان شده بود، دستگیر شد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که جوهر به بیمارستان منتقل شد و در حالیکه چند روز پیش حال او وخیم گزارش شده بود، دفتر دادستانی آمریکا در بوستون گزارش داد که بیمارستان «بث اسرائیل دیکونس» در «ماساچوست»، ظهر روز سه شنبه اعلام کرده که وضعیت جوهر سارنایوف دیگر «وخیم» نیست و به مرور کمی بهتر شده است.

جوهر هم‌اکنون به استفاده از «تسلیحات کشتار جمعی» متهم شده است که درصورت اثبات، احتمالاً با حکم اعدام یا حبس ابد روبرو می‌شود.

«توماس مرینو»، شهردار بوستون روز گذشته اعلام کرد که صندوقی که از هفته پیش برای جبران خسارت قربانیان ایجاد شده 20 میلیون دلار کمک از بوستون و سراسر جهان جمع شده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها