امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28654
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 159
 «علی خاکی» معاون اجرایی بخش خدمات مشاوره و گفتمان قرآنی بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری ...

 «علی خاکی» معاون اجرایی بخش خدمات مشاوره و گفتمان قرآنی بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: در سال‌های گذشته خدمات مشاوره به صورت پراکنده در غرفه‌های مختلف اجرا می‌شد اما امسال برای نخستین‌بار بخشی برای مشاوره‌های قرآنی در نمایشگاه دایر شده است تا به طور متمرکز به مراجعه‌کنندگان خدمات مشاوره‌ای عرضه کند.

وی افزود: با عنایتی که حجت‌الاسلام «حمید محمدی» رئیس نمایشگاه قرآن به موضوع مشاوره و ترویج فرهنگ رجوع به مشاور در بین مردم داشتند، قرار شد بحث ارائه خدمات مشاوره‌ای در یک بخش و به طور متمرکز در بیست‌ویکمین نمایشگاه قرآن انجام شود که این مسئولیت بر عهده حجت‌الاسلام «محمدحسین توانایی» مدیر پژوهش معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد قرار گرفت.

فعالیت بخش «مشاوره قرآنی» در چهار بخش

خاکی با اشاره به شیوه فعالیت بخش مشاوره تصریح کرد: در این بخش چهار موضوع اصلی برای مشاوره در نظر گرفته شده است که موضوع اول به «خانواده و تربیت» اختصاص دارد که در زیرشاخه‌هایی همچون «روابط زناشویی»، «همسرداری»، «تربیت فرزندان»، «تحصیل و اشتغال»، «مشکلات جوانان»، «فزرندآوری و فرزندپروری»، «روابط قبل از ازدواج» و دیگر موضوعات فعالیت می‌کند.

وی افزود: دومین بخش، حلقه مشاوره «مذهبی» است که مشاوران در موضوعاتی از قبیل «احکام»، «عقاید»، «قرآن و شبهات»، «مهدویت»، «فرقه‌های انحرافی»و «وهابیت» به افراد مشاوره می‌دهند.

معاون اجرایی بخش خدمات مشاوره و گفتمان قرآنی ادامه داد: در حلقه «حافظه قرآنی» که در این بخش مستقر است، از افراد تست حافظه گرفته و برای حفظ بهتر قرآن کریم راهکارهایی ارائه می‌شود.

خاکی افزود: بخش دیگر، مخصوص مشاوره‌های «روانشناسی بالینی» است که در موضوعاتی از جمله درمان بیماری‌های روحی همچون «وسواس»، «استرس» و «ترس» به افراد مشاوره داده می‌شود.
 

معاون اجرایی بخش خدمات مشاوره و گفتمان قرآنی بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به اینکه استقبال افراد از حلقه مشاوران «خانواده و تربیت» بیشتر از سایر حلقه‌ها است، تصریح کرد: آمار مشاوره در بخش «خانواده و تربیت» تقریبا دو برابر بخش‌های دیگر است که به ترتیب حلقه‌های «مذهبی»، «حافظه قرآنی» و «روانشناسی» در مراحل بعدی مورد توجه مراجعه‌کنندگان قرار دارند.

مشاوره به 6 هزار مراجعه‌کننده به بخش مشاوره قرآنی

وی با بیان اینکه مردم به دلیل هزینه‌های بالا کمتر به مشاور رجوع می‌کنند اما در این بخش مشاوره در زمینه‌های مختلف به صورت رایگان صورت می‌پذیرد، گفت: تاکنون حدود 6 هزار نفر از خدمات مشاوره‌ای این بخش استفاده کرده‌اند و این بخش تنها بخشی بود که از ساعات اولیه شروع نمایشگاه مراجعه کننده داشته است.

خاکی افزود:  آمار مراجعه کنندگان به این بخش روز به روز بیشتر می‌شود به طوری که جمعه گذشته تعداد مراجعه‌کنندگان از مرز هزار نفر گذشت یعنی در یک روز بالغ بر یک‌هزار و 300 نفر برای دریافت خدمات مشاوره‌ای در این بخش حضور یافتند که این امر نشان‌دهنده تلاش مسئولان و نهادینه شدن فرهنگ مشاوره در افراد است.
 
پیوند دوباره زوجی در بخش مشاوره قرآنی نمایشگاه

وی با اشاره به موارد جالبی که در این مدت در بخش مشاوره صورت گرفته است، اظهار داشت: زوجی که در مرز طلاق بودند به بخش مشاوره نمایشگاه قرآن مراجعه و پس از دریافت راهکار و مشاوره آقا صورت همسرش را بوسید و با هم آشتی کردند که این نکته برای ما اهمیت بسیاری دارد چرا که توانسته‌ایم حتی از یک طلاق جلوگیری کنیم.

خاکی با بیان اینکه مشاوران این بخش از افراد مجرب و گزینش شده هستند، گفت:  مراجعه به مشاور برای امور زندگی نوعی رسیدن به سبک زندگی اسلامی است چرا که خداوند در قرآن می‌فرماید: «وَشَاوِرْهُمْ فِی الأَمْرِ» که این امر نشان‌دهنده تأکید و اهمیت به موضوع مشورت از افراد خبره است.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها