امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28685
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «ورلد تریبیون» در خبری اختصاصی از شروع جلسات قانونگذاران کنگره آمریکا جهت تحمیل محدودیت در کمک های نظامی ...

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «ورلد تریبیون» در خبری اختصاصی از شروع جلسات قانونگذاران کنگره آمریکا جهت تحمیل محدودیت در کمک های نظامی واشنگتن به مصر و در عین حال رد تامین بودجه مربوط به مداخله نظامی آمریکا در سوریه خبر داد.

بر اساس این خبر، مجلس نمایندگان آمریکا لایحه هزینه های دفاعی آمریکا را با 409 رای موافق و 12 رای مخالف به تصویب در آورد که بر اساس این لایحه، تخصیص بودجه خارجی آمریکا کم و از طرف دیگر محدودیت هایی نیز در کمک های مالی آمریکا به کشورهای خاورمیانه لحاظ شد.

ورلد تریبیون در ادامه نوشت که بر اساس یکی از اصلاحیه های وارد شده در لایحه هزینه های دفاعی آمریکا که در ساعات پایانی 24 ژوئیه جاری به تصویب رسید، دولت واشنگتن از پرداخت پول به ارتش و نیروهای امنیتی مصر منع شد.

بر اساس این خبر،‌ «تام ماسی» یکی از حامیان اصلاحیه وارد شده در لایحه کمک های نظامی آمریکا به مصر گفته است که: از آنجائی که منافع امنیت ملی ما در سوریه و مصر نامشخص هستند، ما با خطر دادن پول و کمک نظامی به دشمنانمان روبرو هستیم.

بر اساس اعلام ماسی، قانون اساسی آمریکا رئیس جمهور این کشور را از هزینه های یک جانبه دلارهای مالیات دهندگان آمریکایی روی عملیات های نظامی بدون تصویب کنگره منع می کند؛ مردم آمریکا باید شاهد یک بحث عمومی و یک رای گیری توسط مقامات منتخب خود درباره این موضوعات مهم باشند.

ورلد تریبیون نوشت که بر اساس اصلاحیه لایحه بودجه های دفاعی آمریکا، دولت واشنگتن از تخصیص بودجه به عملیات های نظامی و یا شبه نظامی در مصر منع می شود.

مصر 1.3 میلیارد دلار از آمریکا کمک مالی دریافت می کند و در حال حاضر منتظر است تا 12 فروند جنگنده پیشرفته اف 16 خود را که ساخت شرکت «لاکهید مارتین» است، از آمریکا تحویل بگیرد و این در حالیست که پنتاگون در تاریخ 24 ژوئیه جاری، از تعویق در تحویل این جنگنده ها به مصر خبر داد.

نمایندگان کنگره آمریکا می گویند که بعید است که این اصلاحیه مانع طرح های آمریکا برای آغاز مانور نظامی مشترک خود با مصر با عنوان «ستاره درخشان» (Bright Star) شود؛ این مانورهای نظامی چند ملیتی که هر دو سال برگزار می شوند، قرار است در ماه اکتبر و همزمان با شروع سال مالی جدید آمریکا، اجرایی شوند.

بر اساس یکی دیگر از اصلاحیه های وارد شده به لایحه بودجه دفاعی آمریکا، تامین بودجه هر گونه مداخله نظامی این کشور در سوریه محدود می شود.

این اصلاحیه با حمایت «تد یوهو» ارائه شده است؛ این مقام آمریکایی اعلام کرده است که اصلاحیه پیشنهادی وی به معنای هشدار به «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در رابطه با مشورت با کنگره قبل از صدور دستور عملیات های نظامی علیه سوریه و حمایت از شورشیان سنی در این کشور است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها