امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۹:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28690
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بدون هشدار و خبری یکباره درگیری‌ها شدید و سخت میان کُردهای سوریه با عناصر گروه «جبهه النصره» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بدون هشدار و خبری یکباره درگیری‌ها شدید و سخت میان کُردهای سوریه با عناصر گروه «جبهه النصره» واقع در شمال شرقی سوریه و به طور مشخص مناطق «راس العین» و «تل الابیض» آغاز شد و کُردهای این مناطق موفق شدند، خسارات سنگینی را به «جبهه النصره» و «امارت اسلامی شام و عراق» وارد کنند و حتی امیر امارت اسلامی شام و عراق در شهر راس العین ملقب به «ابو مصعب السوری» که دارای تابعیت چچنی است را دستگیر کنند.

در کنار خبرهای میدانی که در این ارتباط منتشر می‌شود، خبرهایی هم وجود دارد که اعلام می‌کند، کُردهای سوریه با نظام این کشور به توافق رسیده‌اند، در قبال بیرون کردن گروه جبهه النصره از مناطق شمالی شرقی سوریه، دمشق به کُردها اداره داخلی مناطق خود در این بخش از سوریه را بدهد.

پایگاه خبری «الحدث نیوز» با «جوان مصطفی»، عضو مجلس حزب «اتحاد دمکراتیک کردستان سوریه» در این باره به گفت‌وگو نشست.

جوان درباره تشکیل «یگان‌های حمایت مردمی کُردهای سوریه» گفت که این یگان‌ها وابسته به هیئت عالی کُردها است که در سال 2011 و با آغاز بحران سوریه به طور کلی در سراسر کشور و به طور خاص در مناطق غربی کردستان سوریه تشکیل شدند. برای حمایت از این مناطق و مردمان آن تشکیل شدند.

وی در خصوص درگیری‌های اخیری که بین عناصر «جبهه النصره» و «امارت اسلامی شام و عراق» با کُردهای سوریه در گرفت و دلایل آن گفت که پس از ورود عناصر مسلح وابسته به این گروه‌ها در 8 نوامبر 2012 به منطقه «سری کانیه» شهر راس العین و درگیری با نیروهای امنیتی سوریه و تسلط این عناصر بر شهر، غارت و چپاول شهر راس العین توسط این عناصر آغاز شد تا اینکه این تعدی‌ها و تجاوزها به ساکنان و اهالی و مراکز حکومتی و سیلوها و انبارهای گندم و حبوبات و غیره کشیده شد و این یگان‌های مردمی کَردهای سوریه را واداشت تا به حمایت از جان و مال شهروندان این مناطق برخیزد.

جوان در ادامه افزود: به این ترتیب درگیری میان کُردهای سوریه با عناصر مسلح «جبهه النصره» و «امارت اسلامی شام و عراق» در این مناطق آغاز شد و قرار بود که این درگیری‌ها با آتش بس و امضای توافقنامه بین یگان‌های مردمی کردهای سوریه با عناصر مسلح در فوریه گذشته به پایان برسد، اما آنها به این آتش بس و توافقنامه‌ها پایبند نبوده و آنها را نقض کردند که موجب ادامه مبارزه کردهای سوریه با این عناصر شد.

در ادامه جوان درباره اوضاع میدانی شهر راس العین گفت که اوضاع به طور کلی تحت کنترل یگان‌های مردمی کردهای سوریه است.

وی درباره انتشار برخی خبرها در خصوص قصد جدایی کُردهای سوریه از دولت مرکزی این کشور گفت: آنچه در خصوص قصد جدایی کُردهای سوریه مقیم در شمال این کشور از دولت مرکزی در برخی منابع خبری منتشر شده، به دور از واقعیت است و هیچ‌گونه پایه و اساس درستی ندارد.

وی افزود که طرح ارائه شده از سوی جنبش «جامعه مدنی دمکراتیک» کُردهای سوریه برقراری اخوت و برادری و همزیستی مسالمت آمیز میان تمام افراد و قبایل و گروه‌های منطقه با دادن اجازه و اختیار اداره داخلی و محلی این مناطق است.

انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها