امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28691
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 61
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شمار قربانیان خشونت‌ها در عراق در ماه گذشته بیش از 630 کشته بود و اغلب مناطقی که ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شمار قربانیان خشونت‌ها در عراق در ماه گذشته بیش از 630 کشته بود و اغلب مناطقی که هدف قرار گرفته توسط تروریست‌ها در نزدیک امکان مذهبی چون حسینیه‌ها و مساجد بوده است.

متهم اصلی حملات اخیر نیروهای القاعده هستند و نوع حملات آنها نشان می‌دهد که هدف تروریست‌ها آغاز جنگ طایفه‌ای و مذهبی در عراق است.

شبکه روسیا الیوم در گزارشی با اشاره به اینکه هیچ روزی در عراق نیست که چند حمله تروریستی انجام نشود، تاکید کرد که حملات تروریستی به صورت متناسب شده و با معمولا یک مسجد یا یک حسینیه نیز هدف قرار می‌گیرد.

«کرم فوزی» نماینده پارلمان عراق از ائتلاف ملی گفت: اکنون یک جنگ اعلام نشده‌ای در خیابان‌های عراق در جریان است و واجب است که بزرگان عراق از جمله علما و شیوخ به مصالح ملی فکر کنند و وحدت سرزمینی و ملی را حفظ کنند.

روسیا الیوم تاکید می‌کند که اختلافات سیاسی در کشور دلیل وقوع این حملات است.

این در حالی است که برخی تحلیلگران حوادث اخیر در عراق را ناشی از دخالت‌های خارجی می‌دانند.

در همین ارتباط «عتاب الدوری» نماینده پارلمان عراق نیز اظهار داشت: برخی می‌خواهند عراق تبدیل به سوریه جدید شود و این در حالی است که این کشور 7 هزار سال تاریخ داد و خارجی‌ها می‌خواهند که عملیات سیاسی به نتیجه نرسد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها