امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28705
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 182
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رونمایی از آثار فاخر قرآنی با حضور «سیدمحمد حسینی» وزیر فرهنگ و ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رونمایی از آثار فاخر قرآنی با حضور «سیدمحمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مهم‌ترین برنامه‌های نمایشگاه قرآن در روز 4 مردادماه 1392 که طی آن بیش از 20 اثر رونمایی شد.

بنا بر این گزارش، پیش از برگزاری مراسم افطار، از آثاری مانند نرم‌افزار «مشکات» شامل متن 68 عنوان کتاب از آثار آیت‌الله «محمد‌تقی مصباح‌یزدی» به همراه سخنرانی‌های وی، نرم‌افزار راهنمای جامع نمایشگاه قرآن، ترجمه فارسی کتاب «مفردات قرآن» برگرفته شده از «مجمع‌البیان» و «المیزان» تألیف «محمد روحی» و «محمد‌تقی فیاض‌بخش»، کتاب دانش تجوید 1 و 2، دانش وقف و ابتدا و شرح مقدمه «جزریه» نوشته «محمدرضا ستوده‌نیا»، نرم‌افزار جامع تلاوت ترتیل قرآن کریم به روایت «ورش از نافع» و آموزش آن نوشته «حسین کرمی» و کتاب «مفاتیح‌الجنان» با ویژگی‌های علمی و هنری ممتاز رونمایی شد.

در این مراسم، آثار دیگری چون کتاب «مبانی توانمندسازی مؤسسات قرآنی»، کتاب «قرآن‌نامه» شامل جملات و فرازهای قرآنی، پایان‌نامه «مطالعه معنایی کتاب وحیانی»، پایان‌نامه «فرضیه اقتباس قرآن کریم از مصادر غیر الهی»، پایان‌نامه «علامه طباطبایی و تفسیر آیات علمی قرآن» و پایان‌نامه «ترجمه کتاب ساختار و ادبیات شفاهی» رونمایی شدند.

به گزارش فارس، در ادامه مراسم و با حضور وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی از تابلوی معرق عصر عاشورا اثر «پروین رضایی» که برگرفته شده از تابلو عصر عاشورای استاد «محمد فرش‌چیان» است در بخش محصولات فرهنگ رونمایی شد.

بنا بر این گزارش، در ادامه رونمایی‌های دیشب که از حدود ساعت 22 از سر گرفته شد، 6 نرم‌افزار قرآنی به نام‌های «سروش ایمان» شامل آموزش قرآن به صورت صوتی و با استفاده از هوش مصنوعی، «شاخه طوبی» درباره حضرت «زهرا(س)»، «سایه‌های ملکوت» ویژه شبیه‌سازی حرم حضرت «علی(ع)»، کتابنامه احادیث تفسیری، نرم‌افزار «شمیم وحی» ویژه گوشی تلفن همراه، به همراه نرم‌افزار «مفاهیم قرآنی» رونمایی شدند.

در این مراسم، حسینی طی سخنانی با اشاره به رونمایی از آثار فاخر قرآنی گفت: امروز در نمایشگاه قرآن شاهد رونمایی از محصولات متعدد قرآنی هستیم که برخی از این آثار بسیار فاخر و ارزشمند است؛ به عنوان مثال نرم‌افزار «مشکات» که سخنرانی‌ها و کتاب‌های آیت‌الله مصباح یزدی است اثر ارزشمندی است و یا ترجمه فارسی مفردات قرآن که برگرفته از «المیزان» و «مجمع‌البیان» است می‌تواند برای هر مؤلف، مدرس و دانش‌پژوه مفید باشد.

حسینی با بیان این سؤال مبنی بر اینکه چگونه است قرآن کریم با وجود این همه پردازش باز هم تازه است و عظمت دارد اظهار داشت: قرآن کریم کلام وحی است، آورنده آن جبرئیل از برترین ملائکه خدا است. آموزنده آن نبی مکرم اسلام است و بر قلب پیامبر اکرم نازل شده، در شب قدر که برتر از هزار ماه است و شب پیوند آسمان و زمین است نازل شده، کتابی است که پیامبر و ائمه به شرح و تفسیر آن پرداخته‌اند، از این رو این کتاب برترین کتاب آسمانی است، همیشه تازه است و هیچگاه از عظمت آن کاسته نمی‌شود.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها