امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28709
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  اینگرید پارنت رییس فدراسیون بین‌المللی انجمن‌ها و مؤسسات کتابداری از راه‌اندازی کتابخانه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  اینگرید پارنت رییس فدراسیون بین‌المللی انجمن‌ها و مؤسسات کتابداری از راه‌اندازی کتابخانه ایفلا خبر داد.

این کتابخانه شامل مقالات کنگره اطلاعات و کتابخانه جهانی ایفلا، و دیگر انتشارات این سازمان خواهد بود. رییس ایفلا بیان داشت: با راه اندازی کتابخانه، دسترسی به انتشارات ایفلا بهبود یافته و تمامی متخصصان می‌توانند به راحتی از سراسر جهان در کنار اعضای ایفلا از مزایای آن بهره‌مند شوند.

همچنین ریس هیئت مدیره ایفلا ضمن تبریک راه اندازی کتابخانه اظهار داشت: کتابخانه ایفلا این امکان را در اختیار سازمان قرار می‌دهد که اسناد خود را مدیریت و آرشیو کرده و آنها را به اشتراک بگذارد.

کتابخانه ایفلا بخشی از برنامه محتوای دیجیتال ایفلا است و هدف آن گردآوری نشریات ایفلا برای ایجاد سهولت در مکان، جستجو، نمایش و حفاظت است.

گفتنی است تا کنون بیش از 160 مقاله از طریق این پایگاه در دسترس قرار گرفته است که تا قبل از برگزاری کنگره ایفلا در کشور سنگاپور از 18 لغایت 22 آگوست 2013 (27 لغایت 31 مرداد 1392) به این تعداد افزوده خواهد شد.

لازم به ذکر است، کتابخانه ایفلا از طریق وب سایت این سازمان قابل دست دسترس است. تمامی منابع از طریق موتور جستجوی Google  و Google Scholar قابل جستجو و بازیابی است.

محمد رجبی، ریاست کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره فعالیت‌های این کتابخانه در عرصه بین‌الملل اظهار داشت: در فدراسیون بین‏المللى انجمن‏ها و مؤسسات کتابدارى(ایفلا) عضو شدیم. دو نفر هم مقالاتشان در این دوره پذیرفته شده است. از آنجا که روسای کتابخانه مجالس دنیا هم شرکت خواهند داشت به همراه هیئتی حضور خواهیم داشت. ریاست کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد تفاهم‌نامه همکاری با کتابخانه کشورهای جهان هم خبر داد.

کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در نظر دارد با عضویت و فعالیت در ایفلا، دستاوردهای خود را در سطح بین‌المللی و به خصوص به دیگر کتابخانه‌های مجالس دنیا معرفی کند.

به اطلاع می‌رساند که بخش پارلمانی ایفلا برای 2013 اقدام به برگزاری 29 نشست در کشورسنگاپور با مشارکت کتابخانه مجلس آن کشور در 15و 16 آگوست با شعار «قانونگذاری بهتر؛ نقش انحصاری کتابخانه‌های پارلمانی» نموده است. بنا بر فراخوان اعلان شده قرار است موریا فرزر دبیر بخش کتابخانه‌ها و تحقیقات پارلمانی ایفلا با شرکت در این کنگره طرح‌های کتابخانه‌ها و نمایندگان عضو را مورد بررسی قرار دهد.

فدراسیون بین‌المللی انجمن‌ها و موسسات کتابداری «ایفلا» هر ساله با برگزاری نشست سالانه از رؤسای کتابخانه‌های برجسته و کتابدارن مستقل دعوت به عمل می‌آورد و آخرین مباحث کتابخانه‌ها، کتابداران و دستاوردهای دیجیتالی و فن‌آوری اطلاعات مرتبط با کتابخانه‌ها را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار