امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28716
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۰
تعداد بازدید: 63
علی اکبر لبافی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به آخرین جلسه شورای عالی اشتغال در دولت دهم اظهار داشت: یکی از مباحثی ...

علی اکبر لبافی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به آخرین جلسه شورای عالی اشتغال در دولت دهم اظهار داشت: یکی از مباحثی که در جلسات پیگیری می‌شد اختصاص منابع بانکی به مشاغل خرد، خانگی و خود اشتعالی بود که در آخرین جلسه مقرر شد بانک‌های خصوصی نیز در این زمینه همکاری کنند.

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود:‌ مقرر شد بانک‌های خصوصی کشور نسبت به تخصیص 30 درصد از مازاد منابع نسبت به مصارف قرض الحسنه خود به طرح‌های خود اشتغالی و مشاغل خانگی و کسب و کار خرد در سال جاری اقدام کنند.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بانک مرکزی مکلف است مبلغ تسهیلات پیش بینی شده راه تعیین کند، گفت:‌ پس از تعیین، این موضوع برای پرداخت به استان‌های ابلاغ خواهد شد.
لبافی با اشاره به تاسیس و راه‌اندازی صندوق‌‌های قرض الحسنه خرد محلی روستایی تصریح کرد:این ایده به همت مسئولان صندوق مهر امام رضا مطرح شد که مباحث اولیه آن نیز تهیه و تدوین شده است.
وی تاکید کرد: مقرر شد تامین منابع مالی مورد نیاز این صندوق‌ها از منابع دولت، کمیته امداد، پست بانک و صندوق مهر امام رضا انجام ‌شود.

به گفته معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، قرار است ضوابط و آیین نامه این صندوق‌ها از سوی مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم دولت ظرف سه ماه تهیه و به شورای عالی اشتغال ارائه شود.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها