امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28718
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۰
تعداد بازدید: 127
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مهدی فکور در یک نشست خبری که صبح امروز برگزار شد با اشاره به فعالیت های شرکت ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مهدی فکور در یک نشست خبری که صبح امروز برگزار شد با اشاره به فعالیت های شرکت نفت مناطق مرکزی گفت: در سال 92 توانستیم انتقال نفت سرکان ،مالاکو را به تلمبه خانه برداسبی که در کوهدشت استان لرستان است با موفقیت انجام دهیم.

وی ادامه داد: 143 دکل فشار قوی برق و 2 عدد پست برق و مرکز دیسپچینگ در این منطقه احداث کردیم.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ادامه داد: در سال 91 نسبت به سال 90 حدود 6 درصد بیشتر اقدام به تولید گاز کردیم به طوری که در سال 90 به طور متوسط 257 میلیون متر مکعب گاز و در سال 91 حدود 264 میلیون متر مکعب گاز تولید شد.

فکور خاطرنشان کرد: در فصل گرما نیز به دلیل بالارفتن مصرف گاز در سال 90 به میزان 234 میلیون متر مکعب گاز تولید شد که در سال 91 آمار تولید گاز روزانه به 244 میلیون متر مکعب رسید، اما در خصوص تولید گاز در فصل سرما باید گفت در سال 90 به دلیل سرد بودن هوا به طور متوسط 306 میلیون متر مکعب گاز تولید کردیم ولی در زمستان سال 91  چون سرمای هوا نسبت به سال گذشته کمتر بود آمار تولید گاز کاهش یافت و به 301 میلیون متر مکعب رسید.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی با اشاره به قرار دادهایی که اخیرا منعقد شده است: گفت قرار داد ان جی ال 3100 واحدی به صورت ای پی سی اف و به مبلغ یک میلیارد و 550 میلیون دلار نهایی شده است و همچنین قرداد میدان سومار نیز به میزان 35 میلیون و 400 میلیارد ریال به صورت ای پی سی اف در حال نهایی شدن است.

وی ادامه داد: همچنین فاز 2 میدان نفتی دانان به صورت بیع متقابل در حال واگذاری است.

فکور در ادامه با اشاره به آخرین مرحله احداث میدان ذخیره سازی شوریجه گفت: با شرایطی که هم اکنون در شوریجه داریم این مخزن آماده تزریق روزانه 8 تا 9 میلیون متر مکعب گاز است که قرار است طی روزهای آتی آمار تزریق به 10 میلیون متر مکعب نیز برسد تا در 4 ماه سرد سال بتوانیم حدود 20 میلیون متر مکعب گاز را برداشت کنیم.

وی افزود: با راه اندازی این مخزن که هم‌اکنون به طور کلی 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد گاز استانهای شمالی، شمال شرقی و استان سمنان تامین می شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها