امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۴:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28729
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۰
تعداد بازدید: 30
مسلم رحیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: بنزین مورد نیاز برای هواپیماهای آموزشی و هلی‌کوپترهای بنزینی با عنوان LL100 ...

مسلم رحیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: بنزین مورد نیاز برای هواپیماهای آموزشی و هلی‌کوپترهای بنزینی با عنوان LL100 است.

وی افزود: این بنزین از نوع سوخت‌های گران قیمت است که هر لیتر آن معادل پنج تا شش هزار تومان است.

مدیرعامل پالایشگاه آبادان ادامه داد: در گذشته این بنزین از خارج از کشور تامین می‌شد تا نیازهای هواپیماهای آموزشی و هلی‌کوپترها را رفع کند.

رحیمی تصریح‌کرد: با راه‌اندازی واحد الکلاسیون در پالایشگاه آبادان  این پالایشگاه برای نخستین بار در کشور اقدام به تولید این بنزین کرد.

وی اضافه‌کرد: هم‌اکنون پالایشگاه آبادان همه نیازهای کشور را به این نوع بنزین تامین و کشورمان را از واردات این سوخت گران قیمت خودکفا کرده است.

مدیرعامل پالایشگاه آبادان خاطرنشان‌کرد: این پالایشگاه ظرفیت تولید 500 هزار لیتر از بنزین مورد نیاز هواپیماهای آموزشی و هلی کوپترها را دارد.

رحیمی افزود: با این وجود در حال حاضر 200 هزار لیتر از این نوع بنزین در حال تولید است چراکه نیاز کشور نیز به همین میزان است.

وی گفت: همچنین نمونه‌ای از این نوع بنزین برای انجام آزمایشات استانداردهای جهانی به کشور هلند ارسال شد و موفق به دریافت گواهی‌نامه استاندارد نیز شد.
انتهای پیام/72008/ج40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها