امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۹:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2874
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 199
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه «تایمز اسرائیل»، جان کری سه‌شنبه در کنفرانس وزرای خارجه اعضاء ناتو در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه «تایمز اسرائیل»، جان کری سه‌شنبه در کنفرانس وزرای خارجه اعضاء ناتو در بروکسل به خبرنگاران گفت که بنیامین نتانیاهو نمی‌تواند اظهارات ژنرال «ایتای برون»، تحلیلگر اطلاعاتی وزارت جنگ اسرائیل را مبنی بر اینکه نظام سوریه از تسلیحات شیمیایی استفاده می‌کند، تایید کند.

وی افزود: با نخست وزیر نتانیاهو صحبت کردم. فکر می‌کنم منصفانه است که بگویم او در موضعی نبود که بتواند بحث استفاده نظام سوریه از تسلیحات شیمیایی را تایید کند.

پیش از نشست نتانیاهو و جان کری، ایتای برون گفته بود وزارت جنگ اسرائیل کاملا مطمئن است بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در فرصت‌های متعدد از تسلیحات شیمیایی علیه نیروهای شورشی استفاده کرده است.

این تحلیلگر اسرائیلی که رئیس بخش تحقیقات وزارت جنگ اسرائیل است، همچنین مدعی شده بود: طبق تشخیص ما، نظام سوریه از تسلیحات شیمیایی مرگ‌بار استفاده کرده است.

به گفته وی،‌ بر اساس تصاویر قربانیان سوری، ارتش اسرائیل به این نتیجه رسیده نیروهای نظامی سوریه از تسلیحات شیمیایی مرگبار استفاده می‌کنند.

پس از این اظهارنظر، جان کری در نشست اعضاء ناتو اظهار داشت: باید طرح‌هایی برای مقابله با تهدید استفاده از تسلیحات شیمیایی ارائه شود.

وی با اشاره به اقدام ناتو در ارسال آتشبارهای موشک‌های پاترویت به مرزهای مشترک ترکیه با سوریه، افزود: برنامه‌ریزی درقبال سوریه نظیر آنچه ناتو در حال حاضر انجام داده است،‌ اقدام مناسبی بوده است. علاوه بر این، ما باید به دقت نحوه آمادگی ناتو برای حفاظت از اعضاء خود در قبال تهدید سوریه را بررسی کنیم، از جمله تهدید بالقوه استفاده از تسلیحات شیمیایی.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها