امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2875
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، در 26 اسفند‌ماه سال گذشته کودکی به نام مهدی زینلی به دلیل سرماخوردگی به پزشک مراجعه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، در 26 اسفند‌ماه سال گذشته کودکی به نام مهدی زینلی به دلیل سرماخوردگی به پزشک مراجعه کرده و معاینه می‌شود و برای این کودک دارو تجویز می‌شود اما به دلیل وجود داروی متادون در منزل، والدین مهدی به اشتباه داروی متادون را به جای داروهای تجویز شده به کودکشان می‌دهند که همین امر موجب بیهوش شدن وی می‌شود.

پس از تماس با اورژانس 115 و اعزام آمبولانس به محل، کارکنان کشیک با توجه به افت شدید سطح هوشیاری بیمار و بنا بر اورژانسی بودن وضعیت کودک، احیای قلبی ـ تنفسی کودک را آغاز کردند و پس از برگشت موقت، بیمار به مطب پزشک منتقل شد اما مجدداً بیمار به کما می‌رود.

اما پس از مدتی تلاش دوباره کارکنان در راستای احیای قلبی ـ تنفسی آغاز شد و احیا نسبتاً موفقیت‌آمیز بود و بیمار با رعایت نکات حرفه‌ای امدادرسانی به مرکز درمانی شهرستان بافت منتقل و پس از گذشت چند روز مهدی با سلامت کامل از بیمارستان مرخص شد و کودکی که تا آستانه مرگ رفته بود با تلاش تکنیسین‌های اورژانس هم‌اکنون بدون کوچک‌ترین مشکلی به فعالیت‌های روزمره خود ادامه می‌دهد.

زینلی پدر مهدی از واکنش به‌موقع کارکنان اورژانس 115 رابر قدردانی کرد.

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و رئیس اورژانس 115 دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان به صورت جداگانه و از نزدیک با خانواده مهدی زینلی به گفت‌وگو پرداختند.

وی در حاشیه این دیدار گفت: با افزایش پایگاه‌های منطقه رابر خدمت‌رسانی به این منطقه با کیفیت مطلوب‌تری ادامه پیدا می‌کند.
انتهای پیام/2446/م30/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها