امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28761
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۰
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کی‌روش در ادامه نشست خبری تأکید کرد: اگر بخواهیم تیم را برای جام جهانی آماده کنیم باید یکی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کی‌روش در ادامه نشست خبری تأکید کرد: اگر بخواهیم تیم را برای جام جهانی آماده کنیم باید یکی از این چند راه را که می‌گوم انجام دهیم چون ما به هدفی که داشتیم رسیدیم و مأموریتمان را هم خوب انجام دادیم. حالا که تیم ملی به جام جهانی رفته همه باید یک هدف داشته باشیم و آن این است که به مرحله دوم صعود کنیم. هدف من این است که تیم ملی برای اولین بار در جام جهانی راهی مرحله دوم شود.

سرمربی تیم ملی ادامه داد: اگر می‌خواهیم از این همه نابسامانی و برنامه‌های بی‌نظم خلاص شویم باید طبق چهار برنامه پیش رو جلو برویم که این مسئله یک وفاق ملی می‌خواهد. متأسفانه لیگ امسال از بیست و یک تیر شروع نشد ولی حالا که این اتفاق نیفتاده قبل از 22 فروردین 93 تمام شود. پیشنهاد دوم من این است که مسابقات جام حذفی بعد از اتمام لیگ صورت بگیرد. سومین پیشنهاد این است که تمامی اهالی فوتبال ایران باید به توافق برسند که بازیکنان منتخب پس از روز 22 فروردین در خدمت تیم ملی باشند و اگر لازم باشد باز هم این موضوع را تکرار خواهم کرد. نکته چهارم این است که تمامی بازیکنان دعوت شده باید تحت نظارت کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال باشند چون فوتبال ایران دیگر نمی‌تواند با این مسائل کنار بیاید که بازیکنانی مثل جباری، پولادی و حیدری را از دست بدهد. آن هم به خاطر عدم رسیدگی‌های پزشکی.

سرمربی تیم ملی فوتبال در ادامه صحبت‌هایش گفت: با پیشنهادی که دادم سازمان لیگ 223 روز برای برپایی لیگ فرصت داشت و در برنامه پیشنهادی خود سه مرحله آماده‌سازی را در نظر گرفتم. برنامه آماده‌سازی اول به صورت بلندمدت است که از حالا تا 22 فروردین 93 ادامه دارد. برنامه آماده‌سازی دوم میان‌مدت نام دارد که از 11 آوریل تا اول ژوئن سال دیگر ادامه خواهد داشت و برنامه سوم که آخرین برنامه‌ریزی است، به هنگام اعزام تیم ملی به کشور برزیل خواهد بود. این سه برنامه حداقل‌هایی است که باید انجام دهیم تا به هدفمان در برزیل برسیم.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کی‌روش در پاسخ به سؤال خبرنگاری که پرسیده بود شما از باشگاه‌ها خواستید که ملی‌پوشان 13 روز استراحت کنند ولی این اتفاق نیافتاد گفت: این هم یک مثال دیگر از عدم همکاری و درک صحیح است. درخواست من بر پایه علم پزشکی بود ضمن آنکه مسائل تاکتیکی و مصالح بازیکنان هم در آن دخیل بود. من بیشتر از 33 سال است که حضور در فوتبال را دارم و می‌دانم که یک بازیکن نیاز به 15 روز استراحت دارد تا ریکاوری خوبی برای فصل آینده انجام دهد. به خصوص فصل بعدی که قرار است توأم با جام جهانی باشد. اگر بازیکن استراحت نداشته باشد از لحاظ پزشکی در خطر قرار می‌گیرد. البته من شنیده‌ام که بعضی از دوستان به عکس این موضوع اشاره کرده‌اند و صحبت‌های من را قبول نکرده‌اند اما این عده یا دروغ می‌گویند یا از فوتبال آگاهی ندارند.

کی‌روش در پاسخ به این سؤال که آیا منظور شما این است که آیا باشگاه‌هایی مثل استقلال و تیم‌های دیگر حاضر در لیگ قهرمانان نمی‌توانند از ملی‌پوشان خود بعد از 23 فروردین 93 استفاده کنند، گفت: منظور من دقیقاً همینطور است. باشگاه‌ها دو هفته در لیگ قهرمانان آسیا و در کل جام حذفی نمی‌توانند از ملی‌پوشانشان استفاده کنند و این برنامه پیشنهادی من است. در حال حاضر ژاپن، کره جنوبی و آسیاسی جنوبی تمامی بازیکنان تیم ملی خود را در اختیار دارند چون وقتی بحث منافع ملی در پیش است این موضوع را می‌پذیرند. راستی باید به موضوع دیگری هم اشاره کنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال در این لحظه با کمال تعجب از خبرنگاران خواست تا به چشم‌های او زل بزنند. کی‌روش گفت: شما چند بار در مطالب‌هایتان نوشتید که من از بازیکنان جوان‌تر در تیم ملی استفاده کنم؟ مگر شما از من نخواستید که به جوان‌ها فرصت بدهم؟ حالا چرا شما همین مطالب را در مورد باشگاه‌ها نمی‌نویسید؟ چرا از باشگاه‌ها نمی‌خواهید که به بازیکنان جوان‌تر میدان بدهند؟ چرا از آنها نمی‌خواهید که در مسابقات جام حذفی و لیگ قهرمانان از جوان‌هایشان استفاده کنند. چرا پرسپولیس، استقلال، سپاهان و تراکتورسازی به بازیکنان جوان فرصت نمی‌دهند؟ هیچ ایرادی نمی‌بینم که یک یا دو بازی از لیگ قهرمانان را با بازیکنان جوان بازی کنیم که اگر این اتفاق رخ دهد به نفع فوتبال کشور خواهد بود.

ادامه دارد...

انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها