امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28780
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فن‌آوری‌های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی‌ ابن سینا، بهزاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فن‌آوری‌های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی‌ ابن سینا، بهزاد قربانی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه ابن سینا و عضو تیم تخصصی مرکز فوق تخصصی ابن سینا گفت: بیشترین مشکلات عاطفی و روانی زوج‌های نابارور در ایران اضطراب، ترس از عدم باروری، ناامیدی و افسردگی است و این مشکلات به همراه مشکلات خانوادگی، اجتماعی و اقتصادی مانند سست شدن روابط زناشویی و بروز مسائلی از قبیل ازدواج مجدد و متارکه از موضوعات بسیار مهمی هستند که زوج‌های نابارور را دچار مشکلات روانی می‌کنند.

وی با تأکید بر اهمیت باروری در سال‌های آینده کشورمان، مطالعه‌ روی پدیده ناباروری با تکیه بر جنبه‌های روانی و اجتماعی را بسیار مهم خواند و افزود: پرداختن به جنبه‌های اجتماعی- فرهنگی و روانشناختی ناباروری به علت نرخ بالای ابتلای به آن در ایران اهمیت ویژه‌ای دارد.

قربانی ادامه داد: عدم توانایی فرد برای انجام طبیعی فرآیند تولید مثل و صاحب فرزند شدن به عنوان یکی از تجربیات تلخ و دردآور زندگی است که زمینه و شرایط روانی و اجتماعی نیز می‌تواند به اهمیت آن بیفزاید و آن را برای فرد تبدیل به یک بحران نماید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار