امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28789
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 334
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، فتحی العیادی، رئیس مجلس شورای جنبش النهضه تونس تاکید کرد که اتهاماتی که از سوی برخی احزاب معارض بر ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، فتحی العیادی، رئیس مجلس شورای جنبش النهضه تونس تاکید کرد که اتهاماتی که از سوی برخی احزاب معارض بر جنبش النهضه مبنی بر دست داشتن در ترور البراهمی وارد می‌شود هیچ انسان عاقلی تایید نمی‌کند زیرا هدف از آن سرنگون کردن جنبش النهضه با توسل به زور و خشونت است.

العیادی در اظهاراتی به روزنامه «الشرق الاوسط» تاکید کرد: جنبش النهضه از هر گونه خشونت به دور است و اصلا به نفعش نیست که خشونت به راه اندازد، ما این اتهام را رد و تاکید می‌کنیم که عناصر زیادی از ترور نماینده مجلس تونس استفاده می‌کنند.

وی افزود: از جمله این طرف‌ها، عناصر نظام سابق تونس، ضد انقلاب، طرف‌های مایوس از انتخابات و همه کسانی هستند که می‌خواهند روند انتقال دموکراتیک در تونس را متوقف کنند.

العیادی گفت: توطئه گران علیه تونس، البراهمی از معارضان سرسخت دولت و نماینده شهر سیدی بوزید در مجلس ملی موسسان این کشور مهد قیام مردمی این کشور را در روز عید جمهوری هدف گرفتند تا مستقیما جنبش النهضه را متهم کنند.

عاملان ترور البراهمی النهضه را هدف گرفته بودند

رئیس مجلس شورای جنبش النهضه تاکید کرد: کسی که البراهمی را ترور کرد این کار را هوشیارانه و از روی قصد انجام داد و هدفش از قتل البراهمی کشتن تنها شخص البراهمی نبوده است بلکه می‌خواست جنبش النهضه را از بن و ریشه هدف قرار دهد.

متهمان ترور البراهمی طرف‌هایی هستند که اخیرا علیه دولت خطابه‌های تحریک آمیز به راه انداخته‌اند

العیادی درباره متهم اصلی در ترور البراهمی گفت: طرف‌های داخلی و خارجی از ترور البراهمی استفاده می‌برند و بیشترین استفاده را در این برهه حساس از دوره انتقالی در تونس کسانی می‌برند که سخنان تحریک آمیز علیه دولت بیان می‌کنند و خواهان سیطره بر قدرت با توسل به زور هستند به خصوص که این طرف‌ها شاهد تکمیل پیش نویس قانون اساسی و تشکیل قریب الوقوع کمیته انتخابات بودند.

ملت تونس دعوت توطئه گران برای نافرمانی مدنی را پاسخ نمی‌دهند

العواری درباره دعوت به نافرمانی مدنی از سوی ائتلاف معارضان جبهه مردمی گفت: تونسی‌ها می‌دانند چه کسانی دعوت به اعتراضات خیابانی می‌کنند، این دعوت‌ها بازتابی نداشته است زیرا آنها از توطئه آشکار برای انتقال سناریو مصر به تونس آگاه هستند.

وی افزود: تونسی‌ها با هوشیاری به دعوت‌ها برای نافرمانی مدنی و کودتا علیه مشروعیت پاسخ نمی‌دهند.

رئیس مجلس شورای النهضه گفت: النهضه باید در شرایط کنونی باقیمانده دوره انتقالی را با موفقیت پشت سر گذارد یعنی قانون اساسی را تصویب کند، کمیته انتخابات را تشکیل دهد و روند ساختن دموکراسی در این کشور را کامل کند.

العیادی از افرادی که برای رسیدن به قدرت عجله می‌کنند خواست که صبور باشند و منتظر بمانند تا چند ماه دیگر صندوق‌های رای درباره آنها حکم بدهد.

النهضه مرگ دشمنان خود را نمی‌خواهد بلکه با آنها وارد گفت‌وگو شده است

العیادی با اشاره به اینکه برخی رسانه‌ها در پی ترور البراهمی و به همراه تحرکات معارضان به دنبال جریان سازی در تونس هستند گفت: رهبران النهضه مرگ مخالفان خود را نمی‌خواهند بلکه ماه‌ها است که با آنها گفت‌وگو می‌کنند و نظرات آنها را می‌شنوند.

رئیس مجلس شورای النهضه درباره تکرار ترورهای سیاسی در تونس گفت: همه روند انتقال دموکراتیک با موانعی روبه رو است و حوادث تونس نیز توطئه‌ای با هدفی مشخص است.

العیادی از دولت و وزارت کشور تونس خواست قوانینی را برای اعمال فشار بر تروریست‌ها و مبارزه با قاچاق و حمل سلاح در این کشور پیاده کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها