امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28799
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 45
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، ده‌ها تن از شهروندان طرابلس در جریان تظاهرات امروز خود در محکومیت ترورها در لیبی به دو مقر اصلی حزب ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، ده‌ها تن از شهروندان طرابلس در جریان تظاهرات امروز خود در محکومیت ترورها در لیبی به دو مقر اصلی حزب عدالت و سازندگی شاخه اخوان المسلمین و همچنین ائتلاف لیبرال نیروهای ملی، حمله کردند.

تظاهرات کنندگان اسباب و اثاثیه داخل مقر دو حزب را تخریب و غارت کردند.

معترضان این دو حزب اصلی در کنگره ملی لیبی را به مانع تراشی در مسیر ایجاد دستگاه قدرتمند ارتش و پلیس کشور برای مقابله با ناامنی‌ها متهم کردند.

تظاهرات کنندگان قصاص جنایتکاران، تشکیل نهادهای دولتی و ارتش و انحلال احزاب سیاس که کنترل کنگره ملی لیبی را در دست دارند، خواستار شدند.

دو فعال سیاسی لیبی با نام‌های محمد المسلاتی و اسامه بو غراره که خود را از انقلابیون سابق این کشور می‌خواندند نیز سحرگاه امروز کشته شدند.

حزب عدالت و سازندگی و ائتلاف لیبرال نیروهای ملی، دو حزب بزرگ سیاسی در لیبی محسوب می‌شوند که دائما کنگره ملی لیبی با اختلافات شدید این دو حزب با بحران شدیدی روبه رو است.

لیبی این روزها شاهد افزایش ترور افسران ارتش، پلیس، قضات و فعالان سیاسی و حقوقی است و از ابتدای ماه رمضان تاکنون 17 نفر در این کشور ترور شده‌اند.

دولت لیبی همچنان برای کنترل اوضاع امنیتی ناآرام در این کشور که به دلیل گسترش سلاح و تشکیلات شبه نظامیان پدیده آمده تلاش می‌کند.

عبدالسلام المسماری یک فعال سیاسی برجسته در لیبی دیروز در شهر بنغازی ترور شد.

المسماری از معارضان اخوان المسلمین محسوب می‌شد و بارها در گفت‌وگوهای تلویزیونی مخالفت خود را با حضور شبه نظامیان لیبیایی در سراسر لیبی اعلام کرده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها