امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۹:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28802
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «کمال هلباوی» یکی از رهبران پیشین گروه «اخوان المسلمین» مصر در یادداشتی در روزنامه «القدس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «کمال هلباوی» یکی از رهبران پیشین گروه «اخوان المسلمین» مصر در یادداشتی در روزنامه «القدس العربی»، تأکید کرد که هر کسی که بخواهد در مصر حکومت کند باید بداند که این کشور دارای تنوع فرهنگی، مذهبی، سیاسی و اعتقادی است و باید به همه این گروه‌ها احترام بگذارد.

هلباوی افزود: مصر امروز شرایط سختی را پشت سر می‌گذارد و در مرحله خطرناکی به سر می‌برد و بر دو راهی سختی قرار گرفته که موجودیت این کشو را به چالش می‌کشد.

وی همچنین با اشاره به فراخوان وزیر دفاع مصر برای حضور در خیابان‌ها و مکلف کردن ارتش به مبارزه با تروریسم گفت: شاید اگر صاحبان قدرت به وعده‌های خود عمل می‌کردند و امنیت و ثبات کشور تأمین شده بود این فراخوان غیر منطقی به نظر می‌آمد و مردم به آن پاسخ مثبت نمی‌دادند اما شرایط متفاوت است زیرا حاکمی که از قدرت برکنار شده به خواسته‌ ملت عمل نکرد و به حرف آنها گوش نداده است و مردم در این میان با بحران‌های متعددی روبرو شدند و خشونت به حدی رسید که حتی در خواب هم قابل تصور نبود، به همین دلیل فراخوان السیسی برای تظاهرات غیر منطقی نبود.

وی با اشاره به درگیری‌های رابعه العدویه نیز گفت: زبان خشونت و تکفیر که با مردم مصر و فرهنگ آنها بیگانه است وارد تظاهرات مسالمت آمیز آنها شده تا جایی که رابعه العدویه را مانند آنچه در سوریه، افغانستان و عراق دیده می‌شود به «امارت» تبدیل کرده است.

امارت‌هایی که در آن برخی افراد گاهی بر حسب آنچه از شریعت درک می‌کنند حد شرعی نیز اجرا می‌کنند که با تفسیر‌های غلط تنها چهره اسلام را خدشه دار می‌کنند و مردم را از دعوت به تعادل فراری می دهند.

هلباوی همچنین از تهمت‌هایی که به «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع زده شده انتقاد کرد و گفت: اسلامگرا‌ها بیش از دیگران باید مراقب واژه‌هایی که استفاده می‌کنند باشند.

وی تأکید کرد که با توجه به شرایط فعلی کشور ما نیاز مند یک انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری زودهنگام هستیم که در سایه قانونی اساسی که بنده‌های آن معیوب نباشد اجرا شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها