امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۶:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28821
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 69
به گزارش فارس، گزارش سه ماهه مطبوعات درباره کنگره از عملکرد ضعیف کنگره کنونی در مقایسه با کنگره‌های دوره‌های پیش خبر می‌دهد. گزارش‌های ...

به گزارش فارس، گزارش سه ماهه مطبوعات درباره کنگره از عملکرد ضعیف کنگره کنونی در مقایسه با کنگره‌های دوره‌های پیش خبر می‌دهد.

گزارش‌های روزنامه‌های «هافینگتون‌پست» و «آتلانتیک وایر» نشان می‌دهد که کنگره کنونی لوایح کمتری را در مقایسه با هر کنگره دیگری در تاریخ مدرن آمریکا به تصویب درآورده ‌است.

این گزارش‌ها نشان می‌دهد که تنها 21 لایحه توسط هر دو مجلس نمایندگان آمریکا و سنا از زمانیکه یکصد و سیزدهمین کنگره آمریکا در ماه ژانویه گردهم آمدند، به تصویب درآمده و به قانون تبدیل شده است.

شمار لوایح مطرح شده در کنگره نیز 4 هزار و 753 لایحه بوده است که به طرز چشمگیری کمتر از لوایحی است که در کنگره پیشین آمریکا معرفی شده است.
لوایحی که در اولین 200 روز آغاز به کار کنگره تصویب شده است

 
گزارش مطبوعات آمریکا از عملکرد کنگره همچنین نشان می‌دهد که هریک از اعضای کنگره نیز به طرز گسترده‌ای عملکرد متفاوتی در تعداد لوایحی که به کنگره معرفی می‌کنند، دارند به طوریکه از یک طرف سناتور «دیوید ویتر» جمهوری‌خواه «لس‌آنجلس»، تاکنون از زمان آغاز به کار یکصد و سیزدهمین کنگره آمریکا، 60 لایحه معرفی کرده است و از طرف دیگر «باربارا لی» جمهوری‌خواه ایالت «کالیفرنیا» تا بحال 34 لایحه به کنگره معرفی کرده است و حتی برخی از نمایندگان تنها یک الی دو لایحه معرفی کرده‌اند و قانونگذارانی وجود دارند که هنوز یک لایحه نیز به کنگره معرفی نکرده‌اند که دو سناتور و 14 نفر از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا دقیقاً در این دسته قرار می‌گیرند.
لوایحی که در 200 روز اول در کنگره مطرح شده‌اند

 
بر اساس این گزارش، آندسته از اعضای کنگره که تاکنون لایحه‌ای را مطرح کرده‌اند در زمره نمایندگان همه فن حریف قرار دارند. این لیست شامل «جان بینر» رئیس اکثریت جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا نیز می‌شود که بسیاری از وظایف اداری و تشریفاتی، مانع از فعال بودن او در پیشنهاد دادن لایحه در کنگره می‌شود.

6 نفر از اعضای کنگره که هنوز یک لایحه هم به کنگره معرفی نکردند شامل آندسته از نمایندگانی می‌شود که اولین دوره  نمایندگی خود را در کنگره می‌گذرانند و شامل «جرج هولدینگ»، «آلن لاونتال»، «تام رایس»، «برادلی اشنیدر»، «تیم اسکات»، «جفری چیزا»، که پس از مرگ «فرانک لوتنبرگ» در ماه ژوئن کرسی وی را به دست گرفت، و «مارک سنفورد» که پیشتر در سال 2000 در کنگره خدمت می‌کرد اما در این دوره در ماه مه بعد از پیروزی در انتخابات ویژه ، آغاز به کار کرد، می‌شوند که این نمایندگان هنوز لایحه‌ای را به کنگره معرفی نکرده‌اند.

هشت عضو باقیمانده مجلس نمایندگان آمریکا که تاکنون لایحه‌ای را در کنگره معرفی نکرده‌اند، برای مدتی است که در کنگره فعالیت می‌کنند و شامل: «کورین براون»، «جیم کلیبرن»، «کی گرانگر»، «جب هنسارلینگ»، «جک کینگستون»، «کنی مارچانت»، «دیوید اسکات» و «لین وستموریلند» می‌شوند. تمامی این نمایندگان به جز هنسارلینگ، لوایح کمتری در مقایسه با میانگین تعداد لوایحی که یک نفر از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در کنگره قبلی مطرح کرده، پیشنهاد داده‌اند. بعنوان مثال، وستموریلند، در حین کنگره 112 آمریکا، 4 لایحه پیشنهاد داد و این در حالی است که میانگین لوایح پیشنهادی اعضای کنگره پیشین برای هر عضو کنگره، 15.7 لایحه بود.

این گزارش در پایان اینگونه نوشت که اعضای کنگره می‌توانند مدعی شوند که آنها لوایحی را پیشنهاد نمی‌دهند زیرا مخالف بیشتر دولت‌ها هستند. سوالی که باقی می‌ماند این است که به چه دلیل، آنها از لوایحی که با هدف اصلاح دولت است، حمایت نمی‌کنند و این مسئله‌ای است که انتخاب‌کنندگان این نماینده‌ها باید از آنها بپرسند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها