امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28825
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 86
به گزارش فارس، علی زیدان، نخست وزیر لیبی ترورها در شهر بنغازی را اقداماتی تروریستی خواند و تاکید کرد: این جنایات با هدف ایجاد هرج و مرج و نابود کردن ...

به گزارش فارس، علی زیدان، نخست وزیر لیبی ترورها در شهر بنغازی را اقداماتی تروریستی خواند و تاکید کرد: این جنایات با هدف ایجاد هرج و مرج و نابود کردن انقلاب لیبی و فرایند آن در ساختن کشور و ناکام گذاشتن برنامه‌های ملی لیبی در تشکیل دولت قانون و نهادهای قانونی و تامین حقوق بشر، عدالت و آزادی‌ها صورت می‌گیرد.

زیدان گفت: کنگره ملی و دولت لیبی همه تدابیر لازم را برای دستگیری جنایتکارانی که این ترورها را در شهر بنغازی مرتکب شده‌اند اتخاذ کرده است و آنان را برای محاکمه به دستگاه قضا تحویل می‌دهد.

زیدان گفت: وزرای دادگستری و کشور لیبی به شهر بنغازی رفته‌اند تا از نزدیک به بررسی و رسیدگی به این موضوع بپردازند.

نخست وزیرلیبی گفت: دین مبین اسلام به ما افراط گرایی و ظلم به دیگران یاد نداده است. اسلام خواستار میانه روی، تسامح، تفاهم و صبر بر عصیانگران و جاهلان است تا خداوند آنها را هدایت کند نه اینکه متوسل به خشونت و تکفیر شویم.

زیدان گفت: ما نمی‌خواهیم اتهاماتی را به هیچ طرفی وارد کنیم اما هر طرفی که این کار را کرده است جنایتکار و گناهکار است.

نخست وزیر لیبی مردم این کشور را به خویشتنداری فراخواند و گفت: همه ما از این اقدامات تروریستی به خشم آمده‌ایم و می‌خواهیم که از عوامل آن انتقام بگیریم اما توسل به خشونت موجب بروز فتنه و ضربه زدن بر امنیت ملی و ایجاد اختلافات در لیبی می‌شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها