امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2883
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی «راشاتودی»، نشست روز گذشته وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو در بروکسل در شرایطی برگزار شد که «جان کری» ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی «راشاتودی»، نشست روز گذشته وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو در بروکسل در شرایطی برگزار شد که «جان کری» وزیر خارجه آمریکا که نمایندگی کشورش در این نشست را بر عهده داشت، بار دیگر تلاش کرد تا روسیه را برای تحت فشار قرار دادن «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه جهت کناره گیری از قدرت متقاعد کند اما با شکست روبرو شد و مسکو و واشنگتن بار دیگر در توافق روی یک روش روشن برای حل بحران سوریه ناکام ماندند.

بر اساس این خبر، وزیر خارجه روسیه بعد از نشست بروکسل بار دیگر موضع مسکو در قبال بحران سوریه را تکرار کرد؛ روسیه روی تعیین یک راه حل سیاسی با تصمیم گیری مردم سوریه تاکید دارد.

لاوروف همچنین کشورهای غربی را به مانع تراشی در مسیر تلاش های صلح در سوریه متهم کرد و هشدار داد که در صورت ادامه وضعیت موجود، سوریه با تهدید اسلام گرایان افراطی روبرو خواهد شد.

وزیر خارجه روسیه همچنین موضوع تسلیحات شیمیایی سوریه را که برخی گزارش ها مدعی است توسط نظام سوریه مورد استفاده قرار گرفته است، مطرح کرد و گفت که بازرسان تسلیحات شیمیایی سازمان ملل باید به این ادعاهای خاص رسیدگی کنند.

لاوروف همچنین غربی ها را به سیاسی کردن موضوع تسلیحات شیمیایی سوریه متهم کرد و گفت: تحت فشار ادامه دار برخی از اعضای غربی شورای امنیت، دبیرکل کارشناسان خود را (به سوریه) اعزام نکرده است و از نظر من این موضوع غیر قابل قبول است و تلاشی برای سیاسی کردن موضوع تلقی می شود.

در ادامه این خبر نوشته شده است که وزیر خارجه آمریکا روز گذشته تلاش کرد تا اختلافات موجود در رویکرد واشنگتن و مسکو در قبال سوریه را کم اهمیت جلوه دهد.

کری در این باره گفت: اختلاف نظری بین روسیه و آمریکا در رابطه با زمان و چگونگی کناره گیری اسد از قدرت وجود دارد که من فکر نمی کنم به این معنا باشد که دو کشور در این مورد که کناره گیری اسد غیر قابل اجتناب و در مقابل برای ایجاد راه حل ضرورت دارد، اختلاف نظر دارند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین به خبرنگاران گفت که او و همتای روسی اش برای ادامه گفت و گوها درباره راه های احیای طرح صلح توافق شده سال گذشته میلادی در ژنو با هدف ایجاد دولت انتقالی در سوریه به توافق رسیده اند.

در ادامه این خبر آمده است که مسکو در موارد متعددی خواستار اجرای توافق ژنو شده است اما با ایده واشنگتن مبنی بر اینکه کناره گیری اسد از قدرت باید اولین گام در مسیر صلح و نظم در سوریه باشد، مخالفت کرده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها