امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28832
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام «علیرضا پناهیان» در سلسله محافل «یک شب نورانی در ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام «علیرضا پناهیان» در سلسله محافل «یک شب نورانی در نمایشگاه قرآنی» که شب گذشته 4 مردادماه در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد، با اشاره به اهمیت ماه مبارک رمضان گفت: ماه مبارک رمضان ماه میهمانی خدا است که در این زمان انسان باید به بهترین نحو از نعمت‌‍‌های الهی بهره ببرد.

نباید ماه رمضان را صرف دیدن سریال‌ها کرد

وی با بیان اینکه باید از این فرصت گرانقدر به برپایی فعالیت‌های قرآنی اهتمام ورزید، افزود: مناسب نیست که مؤمنان این فرصت بی‌بازگشت را صرف دیدن سریال‌های تلویزیونی کنند بلکه باید از این زمان برای عبادت با خالق بی‌همتا بهره گیرند.

حجت‌الاسلام پناهیان ادامه داد: اگر مؤمنان به جای عبادت در این ماه وقت خود را به دیدن فیلم‌ها بگذرانند دیگر نباید توقعی از سایر افراد داشت چرا که کسی که عاشق عبادت با خدا باشد از هر فرصتی برای این منظور استفاده می‌کند.

تقوا و ایمان دلیل برتری انسان‌ها از یکدیگر است

وی با اشاره به تفسیر آیه 13 سوره مبارکه «حجرات» خاطرنشان کرد: خداوند در این آیه می‌فرماید: «اى مردم ما شما را از مرد و زنى آفریدیم و شما را ملت ملت و قبیله قبیله قرار دادیم تا با یکدیگر شناسایى متقابل حاصل کنید، در حقیقت ارجمندترین شما نزد خدا پرهیزگارترین شماست، بى‏تردید خداوند داناى آگاه است» بنابراین از این آیه استباط می‌شود که اختلافات بشری یکی از مختصات مهم زندگی است و کسی نباید به خاطر زیبایی‌های ظاهر یا تقاوت در رنگ پوست بر دیگری فخرفروشی کند چرا که خداوند دلیل برتری انسان‌ها را پرهیزگاری و تقوا عنوان کرده است.

عالمان دینی با کسب درجات علمی امتحان می‌شوند

حجت‌الاسلام پناهیان با بیان اینکه عالمان دینی همواره با کسب درجات علمی از سوی خداوند امتحان می‌شوند، گفت: در وصف آیت‌الله «حق‌شناس» نقل شده است که ایشان مدتی ناراحت بودند اطرافیان علت را جویا شدند که آیت‌الله حق‌شناس گفتند: «اطلاع از حال و هوای دیگران من را ناراحت می‌کند اما از این پس اراده کرده‌ام که خودم بخواهم از حال و درون چه کسی با خبر شوم».

وی ادامه داد: همچنین روزی عالم بزرگوار آیت‌الله «زاهد» در حال خواندن زیارت عاشورا تحولی در درونش ایجاد شد و احساس کرد که می‌تواند در ظرف زمان و مکان تصرف کند اما اعتنایی نکردند؛ سپس پیرزنی در خانه ایشان را کوبید و گفت: «حاج آقا من در حال خواندن زیارت عاشورا بودم و متوجه شدم که توانایی تصرف در زمان و مکان را دارم» که ناگهان آیت‌الله زاهد در فکر فرو رفت و متوجه شد که خداوند می‌خواهد به او بفهماند که به چنان درجه معنوی خاصی نائل نشده چرا که یک پیرزن همسایه هم می‌تواند به چنین علمی دست یابد.

تدبر در قرآن انسان را از حس برتری نسبت به دیگران نجات می‌دهد

حجت‌الاسلام پناهیان با اشاره به اینکه مؤمنان باید برای تأمین سبک زندگی خود از انگیزه‌های تفاخر و برتری‌طلبی پرهیز کنند، گفت: تدبر و عمل به سوره مبارکه «حجرات» می‌تواند انسان را از احساس برتری نسبت به دیگران نجات دهد علاوه بر این اگر به تاریخ اسلام و رشادت‌های امام‌حسین(ع) و یارانش توجه کنیم معنای واقعی برتری را درک خواهیم کرد.

انتهای پیام/م.خ
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها