امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28852
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۲
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری الشرق الجدید، وزارت خارجه لبنان متن مصوبه اتحادیه اروپا در درج نام شاخه نظامی حزب الله لبنان در لیست ترور ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری الشرق الجدید، وزارت خارجه لبنان متن مصوبه اتحادیه اروپا در درج نام شاخه نظامی حزب الله لبنان در لیست ترور این اتحادیه را برای رؤسای سه گانه این کشور شامل رئیس جمهور، نخست‌وزیر پیشبرد امور و رئیس مجلس ارسال کرد.

البته قرار است نسخه رسمی این مصوبه فردا به هیئت لبنان در بروکسل تحویل داده شود، چرا که رامی مرتضی سفیر لبنان در اتحادیه اروپا این نسخه را از کمیساریای این اتحادیه درخواست کرده است.

اتحادیه اروپا به تازگی با قرار دادن شاخه نظامی حزب‌الله در فهرست گروه‌های تروریستی موافقت کرد.
 
اتحادیه اروپا پیش از این طرح درج نام حزب الله در لیست ترور خود را در دستور کار قرار داه بود، اما به علت مخالفت های برخی از اعضا موفق به تصویب آن نشد، اما با ورود آمریکا و رژیم صهیونیستی به خط فشار بر کشورهای مخالف این طرح، بالاخره این طرح به تصویب رسید.
 
مخالفان این طرح عمدتا از کشورهایی هستند که نیروهای نظامی آنها در قالب نیروهای یونیفل در لبنان فعالیت می کنند.‬ شکاف و اختلاف بین اعضای اتحادیه اروپا باعث شد که این کشورها تنها با قرار دادن شاخه نظامی حزب الله در لیست ترور موافقت کنند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها