امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28853
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۲
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، شهروندان بحرینی همچنان نماز جماعت را در محل مساجدی که در دوره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، شهروندان بحرینی همچنان نماز جماعت را در محل مساجدی که در دوره اعمال حالت فوق‌العاده در سال 2011 میلادی تخریب شد، اقامه می‌کنند.

در همین راستا، مردم نماز صبح را در محل مسجد ویران شده محمد البربغی در منطقه عالی و الکویکبات در منطقه الزنج برگزار کردند.

مسجد البربغی از مساجد تاریخی و قدیمی بحرین به شمار می رود که صدها سال پیش احداث شد و بعد از تخریب از سوی رژیم بحرین مورد تعرض قرار گرفت و روی دیوار آن عبارات اهانت آمیز نوشته شد.

رژیم بحرین از آغاز انقلاب مردم در فوریه سال 2011 میلادی تاکنون تعدادی از مساجد را تخریب کرده و از بازسازی آن جلوگیری می‌کند.

این رژیم اخیرا در اقدامی دیگر به مردم اجازه نمی‌دهد که در کنار ویرانه‌های این مساجد نیز نماز به جای بگذارند و تلاش می‌کند تا مصادره زمین این مساجد، آنها را به مناطق دور افتاده و متروک منتقل کند.

وزارت شهرداری‌ها و محیط زیست بحرین اخیرا از آغاز اقدامات اجرایی برای ساحت پارک در مکان مسجد ابوذر خبر داد که نیروهای امنیتی دو سال پیش در جریان حالت فوق‌العاده در کشور آن را تخریب کردند.

محمد عباس عضو شورای شهر منامه هدف دولت از تخریب مسجد ابوذر را تبدیل کردن جنبش و تحرکات سیاسی به اختلافات طائفه ای و ایجاد حساسیت بین اهل سنت و شیعیان و تحریک نیروهای مخالف شیعی خصوصا شورای علماء و اهانت به طائفه شیعه و انتقام‌گیری از آنها توصیف کرد.

وزارت دادگستری و امور اسلامی بحرین همچنین دستور تخریب دوباره مسجد ابوطالب در شهر حمد را به عنوان مقدمه ای برای انتقال این مسجد به جایی دور افتاده صادر کرده است.

وزارت دادگستری و امور اسلامی تهدید مشابهی را نیز درخصوص انتقال دو مسجد فدک الزهراء و امام عسگری (ع) به جاهای دور افتاده و متروک مطرح کرده است.

دولت بحرین این دو مسجد را در سه ماهه چهارم سال 2011 میلادی در راستای سیاست مجازات گروهی تخریب کرده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها