امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28854
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۲
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «راشاتودی»، مقامات «آلاباما» در اولین اعدام خود از سال 2011 تاکنون، یک مرد 29 ساله که سابقه اقدام به خودکشی و ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «راشاتودی»، مقامات «آلاباما» در اولین اعدام خود از سال 2011 تاکنون، یک مرد 29 ساله که سابقه اقدام به خودکشی و مصرف قرص‌های روانگردان داشت و بعنوان یک بیمار روانی شناخته می‌شد را اعدام کردند.

این فرد آمریکایی در حالی اعدام شده است که حکم دیوان عالی آمریکا، اعدام زندانیان مبتلا به بیماریهای روحی و روانی را ممنوع اعلام می‌کند زیرا بر این باور است که اعدام این افراد، متمم هشتم مبنی بر ممنوعیت تنبیه ظالمانه غیرمعمول این بیماران را نقض می‌کند.

یکی از گروههای حامی حقوق زندانیان اعلام کرد که ایالت آلاباما روز پنجشنبه مردی را اعدام کرده که علائم بیماری روحی و روانی داشته است.

«اندرو رید لاکی»، به اتهام قتل، با استفاده از تزریق مواد سمی در زندان «هولمن» در «آتمور» آلاباما اعدام شد.

علیرغم اتهامات وارده به این معدوم آلابامایی، یکی از گروههای حقوق بشری در «مونتگامری» آلاباما استدلال کرده بود که لاکی از بیماری روانی رنج می‌برده است و نباید اعدام می‌شد.

دیوان عالی آمریکا، اعدام زندانیان مبتلا به بیماری روانی را ممنوع اعلام کرده است اما تصمیم‌گیری درباره اعدام این افراد را به تصمیمات خود ایالات واگذار کرده است.

سال گذشته میلادی، ایالت «تگزاس»، یک زندانی با بهره هوشی 61 که عقب‌مانده ذهنی بود را با تصمیم دادگاه این ایالت اعدام کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها