امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28855
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۲
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه صهیونیستی «عاروتص‌شوع»، «یوال دیسکین» رئیس سابق «شین‌بت» (اداره امنیت داخلی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه صهیونیستی «عاروتص‌شوع»، «یوال دیسکین» رئیس سابق «شین‌بت» (اداره امنیت داخلی اسرائیل) می‌گوید اسرائیل ناگزیر به مصالحه به فلسطینی‌هاست چراکه تداوم روند فعلی نهایتا اسرائیلی‌ها را به اقلیتی در منطقه تبدیل می‌کند.

دیسکین در کانال 10 صحبت می‌کرد، گفت اسرائیل در موضوع صلح با فلسطینی‌ها در حال رسیدن به «نقطه بی‌بازگشت» است.

وی در پاسخ به منتقدانی که عقب‌نشینی از اراضی فلسطینی‌ها را نادرست می‌دانند هم گفت اگر اسرائیل به طرف مقابل امتیازدهی نکند، به زودی یا باید به فلسطینی‌ها حقوقی برابر با اسرائیلی‌ها بدهد و یا به یک رژیم آپارتاید تبدیل می‌شود.

این مقام سابق اطلاعاتی رژیم‌صهیونیستی همچنین وضعیت کنونی را دوره سرنوشت‌سازی برای «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل و «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دانست.

وی در مورد آزادی اسرای فلسطینی به عنوان امتیازی به طرف فلسطین در مذاکرات هم گفت با این امر مخالف است، اما زمانی که قرار به پیشرفتی دیپلماتیک باشد، باید دست به چنین اقداماتی هم زد.

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا دو هفته گذشته بعد از چند دیدار با نتانیاهو و عباس از توافق طرفین برای آغاز مجدد مذاکرات سازش خبر داد. دور مقدماتی این مذاکرات قرار بود چهارشنبه گذشته در واشنگتن انجام شود که به دلیلی نامعلوم به تعویق افتاد.

مذاکرات سازش از سال 2010 و در اعتراض به شهرک‌سازی صهیونیست‌ها در کرانه باختری، از جانب «محمود عباس» متوقف شد. توقف شهرک‌سازی‌ها، آزادی اسرای فلسطینی و مبنا قرار گرفتن مرزهای 1967 سه شرط اصلی عباس برای بازگشت به مذاکرات بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها