امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2886
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه الجزیره انگلیسی، «رائد جاسر» و «شهاب الصغیر» 2 مظنون عملیات تروریستی در کانادا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه الجزیره انگلیسی، «رائد جاسر» و «شهاب الصغیر» 2 مظنون عملیات تروریستی در کانادا روز گذشته در 2 دادگاه جداگانه در شهر‌های تورنتو و مونترال حاضر و تفهیم اتهام شدند.

در این جلسات، متهمان علاوه بر تفهیم اتهام رسمی، به برخی سوالات پاسخ اولیه دادند.

«جان نوریس» وکیل مدافع جاسر در بیرون محوطه دادگاه به خبرنگاران گفت که موکلش هرگونه اتهامی را رد می‌کند و وی از جاسر دفاع تمام عیاری خواهد کرد.

وی افزود که قرار است جلسه دادگاه به منظور تعیین وثیقه برای آزادی موقت جاسر متعاقبا برگزار شود.

الصغیر نیز که دانشجوی دکترا در دانشگاه مونترال است با حضور در جلسه دادگاه به قاضی اعلام کرد که اتهامات علیه خود را نمی‌پذیرد و بی‌گناه است.

مقامات پلیس کانادا اعلام کردند دو مرد به نام‌های «شهاب الصغیر» 30 ساله و «رائد جاسر» 35 ساله را که در صدد از خط خارج کردن قطار مسافربری نیویورک-تورنتو بوده‌اند را دستگیر کرده‌اند.

پلیس سواره سلطنتی کانادا همچنین مدعی شده است توطئه فوق توسط عناصر القاعده در ایران حمایت می‌شده و در عین حال اعلام کرده است که هیچ نشانه‌ای مبنی بر دولتی بودن این طرح حمله وجود ندارد.

این در حالی است که «علی اکبر صالحی» وزیر امور خارجه ایران با واکنش به این ادعا گفت که این خنده‌دارترین چیزی است که در عمر 64 ساله خود شنیده‌ام.

ادعای پلیس کانادا مبنی بر مرتبط بودن افراد فوق با عناصر القاعده در ایران در حالی مطرح می‌شود که ایران به عنوان یکی از بزرگترین قربانیان تروریسم همواره با حضور گروه‌های تروریستی در خاک خود مبارزه کرده است.

کانادا در حالی به حمایت عناصر القاعده در ایران از این مظنونان اشاره می‌کند که کشورهای غربی با حمایت از گروههای افراطی و القاعده در سوریه بر ناامنی در این کشور دامن زده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها