امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28870
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۳
تعداد بازدید: 150
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ریاک ماچار، معاون برکنار شده رئیس جمهور سودان جنوبی از تصمیم خود برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ریاک ماچار، معاون برکنار شده رئیس جمهور سودان جنوبی از تصمیم خود برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2015 خبر داد.

ماچار که برای اولین بار از زمان برکناری از سوی سلواکر سخن می‌گفت تاکید کرد که در انتخابات مقدماتی حزب شرکت می‌کند و سپس در انتخابات ریاست جمهوری آتی با سلواکر رقابت خواهد کرد.

ماچار گفت: کشور با حکومت استبدادی و دیکتاتوری کنار نمی‌آید.

تغییرات کابینه سودان جنوبی در پی گزارش‌ها از وجود اختلافات در داخل حزب حاکم به خصوص بین سلواکر و ماچار صورت گرفت.

رئیس جمهور سودان جنوبی شمار کرسی‌های وزارتی را از 29 کرسی به 18 کرسی کاهش داده است.

باغان اموم دبیر کل حزب جنبش خلق سودان جنوبی نیز تا زمان رسیدگی به بازجویی‌ها از وی درباره ایجاد اختلافات درون حزبی و سرکشی از دستور العمل‌ها بازداشت شده است.

معاون برکنار شده رئیس جمهور سودان جنوبی همچنین برکناری خود از سمتش توسط سلواکر را اقدامی قانونی خواند.

وی ضمن درخواست از مردم برای حفظ آرامش، اقدام رئیس جمهور را مبنی بر انحلال کابینه و برکناری معاون رئیس جمهور، در چارچوب قانون برشمرد.

ماچار گفت: قانون اساسی قدرت تشکیل و انحلال دولت را دراختیار رئیس جمهوری قرار داده است بنابر این اقدامی غیر قانونی صورت نگرفته و نباید به خشونت دست زد.

معاون برکنار شده رئیس جمهور سودان جنوبی، در نشستی خبری که در منزل خود برگزار کرد از ارتش خواست به هیچ وجه وارد سیاست نشود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها