امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28883
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۳
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اکثریت گروه‌های معارض کویت در اعتراض به اصلاح قانون انتخابات که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اکثریت گروه‌های معارض کویت در اعتراض به اصلاح قانون انتخابات که تعداد نامزدهای هر حوزه را محدود کرده است، انتخابات پارلمانی را تحریم کردند.

بر اساس این گزارش جریان‌هایی که انتخابات را تحریم کرده‌اند عبارتند از:

- جنبش قانون اساسی اسلامی شاخه اخوان‌المسلمین در کویت: این جنبش برای اصلاحات سیاسی و اقتصادی مبارزه کرده و از سیستم اجتماعی-اسلامی دفاع می‌کند.

- تجمع اسلامی-سلفی: گروه افراطی حامی قاطع نظام اخلاقی

- حزب امت اسلامی: تنها گروهی که به یک حزب تبدیل شده اما به رسمیت شناخته نشده است و خواهان دولت منتخب و نظام پارلمانی است.

- جنبش کار مردمی: متشکل از نمایندگان سابق به رهبری «احمد السعدون» رهبر سابق معارضین است که از افزایش دستمزدها و کمک در زمینه مسکن و نیز اصلاحات سیاسی دفاع می‌کند.

- انجمن دموکراتیک: گروه لیبرال که از اصلاحات سیاسی و برنامه توسعه اقتصادی حمایت می‌کند.

بر پایه این گزارش گروه‌های شرکت‌کننده در این انتخابات نیز عبارتند از:

-ائتلاف ملی دموکراتیک که متشکل از لیبرال‌های میانه‌رو نزدیک به محافل کار است
- انجمن کار ملی: یک گروه لیبرال است

- ائتلاف ملی اسلامی: یک گروه شیعی است که 5 نامزد معرفی کرده است

- انجمن عدالت و صلح: یک گروه شیعی دیگر است

-عشایر بزرگ که در دسامبر نیز انتخابات را تحریم کردند.

مراکز انتخاباتی در کویت از ساعت اولیه صبح به روی شرکت کنندگان در انتخابات باز شد تا کویتی‌ها با رفتن به پای صندوق‌های رأی اعضای مجلس الامة را انتخاب کنند.

انتخاب امروز ششمین انتخابات از نوع خود است که از می سال 2006 تاکنون برگزار می‌شود و در این مدت شش بار به علت اختلافات سیاسی یا با تصمیم دستگاه قضایی این کشور مجلس نمایندگان کویت منحل شده است، دولت این کشور نیز در همین مدت 12 بار استعفا داده است.

تحلیلگران مشارکت احتمالی مردم در این انتخابات را 40 درصد اعلام کرده‌اند، اما برگزاری این انتخابات در ماه مبارک رمضان و گرمای بی‌سابقه هوا در این کشور که تا 50 درجه سانتیگراد می‌رسد، می‌تواند بر مشارکت مردم تاثیر منفی بگذارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها