امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2889
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 238
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری اتریش، «جیورجیو ناپولیتانو» رئیس‌جمهور ایتالیا امروز از «جولیانو آماتو» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری اتریش، «جیورجیو ناپولیتانو» رئیس‌جمهور ایتالیا امروز از «جولیانو آماتو» کارشناس اقتصادی خواهد خواست تا با تشکیل دولت، سمت نخست‌وزیر جدید این کشور را بر عهده بگیرد.

رسانه‌های ایتالیایی اعلام کردند که ناپولیتانو می‌کوشد که آماتو 75 ساله که حقوقدان و کارشناس اقتصادی است را به این سمت منصوب کند. به این ترتیب وی اداره کابینه‌ای ائتلافی متشکل از احزاب چپ‌گرا، راست‌گرایان و نیز حزب «ماریو مونتی» نخست‌وزیر مستعفی این کشور را به دست ‌خواهد گرفت.

هر 2 حزب «دموکراتیک» با گرایش‌های چپ میانه که قدرتمند‌ترین حزب در پارلمان ایتالیا محسوب می‌شود و نیز حزب راست‌گرای «مردم آزاد» به ریاست «سیلویو برلوسکونی» نخست‌وزیر پیشین این کشور آمادگی خود را برای حمایت از فردی که ناپولیتانو معرفی کند، اعلام کرده‌اند.

«انریکو لتا» سیاستمدار چپ گرا و «ماتو رنسی» شهردار فلورانس دیگر افرادی هستند که به نظر می‌رسد این سمت به آنها واگذار شود.

ایتالیا از فوریه گذشته و پس از اینکه هیچکدام از احزاب این کشور نتوانستند اکثریت آرا را در انتخابات پارلمانی به دست آورند، در تشکیل دولت با بن‌بست سیاسی مواجه شده است.
انتهای‌پیام/ص‌
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها