امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28902
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۲
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه،در کنفرانس «مشکل شکل‌گیری روزنامه‌نگاران مستقل تاجیک در سیاست تاجیکستان» نقش رسانه‌هادر این کشور مورد ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه،در کنفرانس «مشکل شکل‌گیری روزنامه‌نگاران مستقل تاجیک در سیاست تاجیکستان» نقش رسانه‌هادر این کشور مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری «کانیوز»، «رشید غنی عبدالله» کارشناس مطرح تاجیک در این کنفرانس اظهار داشت که رسانه‌ها در تاجیکستان در جایگاه سوم سیاسی قرار دارند. پس از رئیس جمهور و زیرساخت‌های حکومت که قدرت اول سیاسی هستند و قدرت دوم سیاسی که حزب نهضت اسلامی است، رسانه‌ها قدرت سوم سیاسی محسوب می‌شوند.

وی تأکید کرد که نقش رسانه‌ها در شکل‌گیری گفت‌وگوهای سیاسی بسیار مهم است.

رشید غنی عبدالله عنوان کرد که امامعلی رحمان در انتخابات آینده ریاست جمهوری پیروز میدان خواهد بود و این بستگی به نقش رسانه‌ها ندارد و فقط به خود رئیس جمهور بستگی دارد زیرا همه مطالب رسانه‌ها تحت نظر رئیس جمهور قرار دارد.

«رجب میرزا» رئیس مرکز تحقیقاتی «بازتاب» نیز در این همایش تأکید کرد که روزنامه‌نگاران همه سیاسی هستند و با این هدف به این شغل آمدند به طوری که حتی در چاپ اولین نسخه روزنامه «بخارای شریف» نیز اعلام شد که «هدف ما خدمت به اسلام است».

وی اظهار داشت تاجیکستان با یک انقلاب رسانه‌ای مواجه است. ظهور شبکه‌های اجتماعی مردم را ترغیب می‌کند و علاقمندان زیادی را تحت پوشش خود می‌گیرد.

رجب میرزا افزود: در این راستا، اعتراضات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی منجر به ناآرامی گسترده غیرقابل‌کنترل می‌شود، همانطور که در کشورهای عربی اتفاق افتاد.

در این رابطه کارشناسان تاجیک با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در این کشور، معتقدند که رسانه‌ها نیروی سوم سیاسی در تاجیکستان هستند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها