امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28909
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۲
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ریاض، جوانان انقلابی سعودی در حالی به خیابانها آمده و علیه سیاست سرکوبگرانه آل سعود ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ریاض، جوانان انقلابی سعودی در حالی به خیابانها آمده و علیه سیاست سرکوبگرانه آل سعود شعارسردادند که وزارت کشور پیش از این در مورد برگزاری تظاهرات و برخورد جدی با تظاهرات کنندگان هشدار داده بود.

در این میان دهها جوان سعودی از جمله نزدیکان تعدادی از بازداشت شدگان، ظهر روز چهارشنبه گذشته پس از نماز تراویح در برابر مساجد مختلف شهرهای ریاض  ومکه تظاهرات کرده و آزادی این افراد را خواستار شدند.

تظاهرات کنندگان از جمله تعدادی از زنان سعودی با در دست داشتن پارچه نوشته هایی پایان تعقیب های امنیتی شهروندان سعودی و توسعه آزادی های سیاسی و قانونی را خواستار شدند.

در این میان منابع حقوقی سعودی که خواستند نامشان فاش نشود، اعلام کردند که تظاهرات روز چهارشنبه به دعوت گروهی از جونان سعودی و تحت عنوان «انقلاب جوانان علیه آل سعود در سرزمین حرمین» برگزارشد.

اما نیروهای سعودی پس از اطلاع از فراخوان مزبور، تدابیر امنیتی شدیدی را در مکه و ریاض به اجرا در آورده و تعدادی از شهروندان را به اتهام مشکوک بودن به کمک به انقلاب جوانان بازداشت کردند.

این درحالی است که وزارت کشور عربستان پیش از این هشدار داده بود که نباید هیچ گونه تجمعی به منظور درخواست آزادی محکومان و بازداشت شدگان برگزار شود و هر کس این هشدار را نقض کند با برخوردجدی نیروهای امنیتی روبه رو خواهد شد.

در این میان، آمار منابع حقوقی عربستان حاکی از این است که تعدادی از شهروندان سعودی در ارتباط بامسائل سیاسی و آزادی بیان بازداشت شده اند و چهار و 400 نیروی انقلابی در زندان به سر می برند.

این آمار در حالی اعلام شده است که برخی منابع دیگر حقوقی عربستان این تعداد را بیش از 30هزار نفر اعلام کرده اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها