امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28919
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۲
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله آتلانتیک، باراک اوباما در یک سخنرانی خود درباره اقتصاد آمریکا گفت؛ در حالیکه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله آتلانتیک، باراک اوباما در یک سخنرانی خود درباره اقتصاد آمریکا گفت؛ در حالیکه آمریکا در زمینه‌های مختلف در حال بازیابی و احیای اقتصادی خود است اما طیف گسترده‌ای از طبقه متوسط آمریکا همچنان با چالش‌های مختلف مواجه هستند.

اوباما توضیح داد که رشد طبقه متوسط موتور موفقیت و کامیابی اقتصادی است.

بر اساس این گزارش، با گذشت زمان این موتور محرک از حرکت بازداشته شده است. آنچه که الان به جای مانده، افزایش نابرابری در دستمزد و نابرابری در فرصت‌ها است.

بر اساس این گزارش، سقوط و ورشکستگی «دیترویت» که هفته گذشته اعلام شد مهر تاییدی بر داستان‌های بی‌شماری است که نشان می‌دهد «رویای آمریکایی» مرده است.

آتلانتیک نوشت: آنچه که مشخص است، در حال حاضر افرادی که در مناطق شهری زندگی می‌کنند، تحصیلات بالاتری دارند و دارای والدین ثروتمند هستند، پله‌های رشد را بسیارزودتر و راحت‌تر از کسانی طی می‌کنند که در مناطق روستایی و شهرهای کوچک زندگی می‌کنند. 

افزایش دستمزد برای میلیون‌ها آمریکایی طی 10 سال گذشته با بحران مالی در آمیخته و این مساله موقعیت خطرناکی را به وجود آورده است. در واقع امنیت طبقه متوسط که در حال حاضر برای طبقه متوسط ناپدید شده است تنها در برهه کوتاهی پس از جنگ جهانی دوم تجربه شده است.

موضوع نابرابری درآمدی موضوع جدیدی نیست. وجود نابرابری در گذشته مانع رشد اقتصادی نبوده است. بعد از انقلاب آمریکا، نابرابری درآمدی همراه با رشد اقتصادی به سرعت افزایش یافت. بنابراین نابرابری مانع محرک‌های رشد نیست.

قبل از اواسط نیمه قرن بیستم، رویای آمریکایی این بود که اگر به سختی کار کنید به طور بالقوه می‌توانید به زندگی خوب و ایده ال دست پیدا کنید. قادرید از شر دولت‌های سرکوبگر خلاص شوید و فرزندانتان را به خوبی آموزش دهید. این پتانسیل در جوامع دیگر وجود نداشت.

معادله بیان شده توسط اوباما که اکثریت آمریکائی‌ها با آن موافق هستند این است که اگر به سختی کار کنید شما باید امنیت اقتصادی لازم را در اختیار داشته باشید و همین مساله برای فرزانتان هم صادق باشد. اما این موضوع جدیدی نیست.

در واقع نابرابری در دستمزدها و نابرابری در استفاده از فرصت‌ها مختص به دولت باراک اوباما و واقعیات جدید اقتصادی آمریکا نیستند. نابرابری در آمریکا مساله‌ای بسیار قدیمی است و در ادوار تاریخ این کشور وجود داشته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار