امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28933
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۳۲
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «نوری المالکی» تعدادی از افسران را به دلیل حمله اخیر به دو زندان در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «نوری المالکی» تعدادی از افسران را به دلیل حمله اخیر به دو زندان در نزدیکی بغداد، بازداشت و مدیر کل اداره زندان‌ها را اخراج کرد.

در بیانیه منتشر شده از سوی دفتر نخست‌وزیری عراق آمده است که مالکی از گزارش ویژه مربوط به فرار صدها زندانی از دو زندان التاجی و ابوغریب در شمال و غرب بغداد مطلع گشت که در آن کوتاهی اداره زندان ابوغریب به اثبات رسیده است.

مالکی همچنین دستور داد تا تعدادی از افسرانی که در تحقیقات اولیه مشخص شده است در انجام وظایف خود کوتاهی کرده‌اند، بازداشت نمایند و پرونده را به دستگاه قضایی ارجاع دهند و همچنین مدیر کل اداره زندان‌ها از سمت خود اخراج و به دستگاه قضایی تحویل داده شد.

بر اساس گزارش وزارت دادگستری، هفته گذشته بیش از 500 زندانی در جریان حمله مسلحانه به دو زندان التاجی و ابوغریب، از زندان فرار کرده‌اند که برخی از آنها از رهبران ارشد تشکیلات القاعده در عراق هستند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها