امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28943
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در تاریخ 16/7/2013 «اردغان» نخست وزیر ترکیه تیم سیاسی امنیتی شامل «داود اوغلو» وزیر خارجه، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در تاریخ 16/7/2013 «اردغان» نخست وزیر ترکیه تیم سیاسی امنیتی شامل «داود اوغلو» وزیر خارجه، «معمر گولر» وزیر کشور، «عصمت ییلماز» وزیر دفاع ملی، «هاکان فیدان» رئیس میت، و «فهمی بولنت ایلدیریم» رئیس I.H.H ( سازمان خیریه اسلامی ترکیه موسوم به کاروان آزادی) و چند تن از مشاورین خود را به کاخ نخست وزیری فراخوانده و طی جلسه‌ای 4 ساعته به موضوع اوضاع سوریه پرداخته است.

در این جلسه اردغان از عدم حل سریع وضعیت سوریه بسیار ناراضی بوده و گفته است: وضعیت فعلی به نفع آمریکا و غرب است چراکه آنها مسلمانان انقلابی را به بهانه سوریه از اروپا دور می‌کنند و بشار اسد ضعیف هم برای آنها خطری نخواهد بود.

وی در این جلسه از مردان سیاسی امنیتی خود خواسته است طرحی ارائه کنند تا بتوان در مورد سوریه به تصمیم استراتژیک رسید.

نخست وزیر ترکیه در این نشست از عدم وحدت نظر و عملیاتی گروه‌های سوریه بسیار گلایه نموده و بزرگترین مشکل خود را سرازیر شدن بحران سوریه به ترکیه دانسته است.

کشور ترکیه در ماه‌های اخیر دچار سردرگمی در سیاست‌های منطقه‌ای خود شده و با سرایت بحران به این کشور و گسترش نا امنی‌ در شهرهای مرزی آن، کناره‌گیری امیر قطر از قدرت و تغییر برخی سیاست‌های این کشور و همچنین سقوط اخوان المسلمین در مصر، مردان عدالت و توسعه به فکر تجدید نظر در سیاست‌های خود افتاده‌اند. 
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار