امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۲۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28956
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 154
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، این اقدامات خشونت آمیز در جریان درگیری بین طرفداران محمد مرسی رئیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، این اقدامات خشونت آمیز در جریان درگیری بین طرفداران محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده مصر از یک سو و مخالفان و نیروهای پلیس مصر از سوی دیگر روی داد که در جریان آن دهها نفر کشته و صدها نفر دیگر زخمی شدند.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا بعد از تماس های خود با مسئولان مصر و اتحادیه اروپا درباره این خشونت ها، از مسئولان مصری خواست تا تحقیقات مستقل و بی طرفانه‌ای را درباره حوادث 24 ساعته اخیر این کشور انجام دهند.

وی تاکید کرد: مسئولان مصری وظیفه اخلاقی و قانونی دارند که به حق تجمع مسالمت آمیز و آزادی بیان احترام بگذارند.

جان کری افزود: این لحظه ای محوری برای مصر است. کمتر از دوسال پیش انقلابی بوقوع پیوست که هنوز پایان نیافته است اما سرنوشت آن تا ابد با توجه به آنچه امروز روی می دهد، رقم خواهد خورد.

وی گفت: خشونت روند آشتی و دموکراسی در مصر را به عقب بازمی گرداند و همچنین بر ثبات منطقه نیز تاثیر منفی می گذارد.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که با محمد البرادعی معاون رئیس جمهور موقت مصر در امور بین الملل و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تلفنی گفتگو کرده است.

جان کری بر اهمیت وجود یک روند سیاسی در مصر تاکید کرد که در نزدیکترین زمان ممکن به تشکیل دولتی منتخب منجر شود و این دولت تکثرگرا و اهل تسامح باشد. گفتگوی سیاسی با محتوایی که خود دولت انتقالی به آن دعوت کرده است باید با نمایندگان همه طیف های جامعه مصر صورت گیرد.

وی تصریح کرد: برای اینکه امکان این گفت‌وگو فراهم شود آمریکا بار دیگر درخواست خود را برای پایان یافتن بازداشت‌های سیاسی و آزادی مسئولان احزاب سیاسی براساس مفاد قانون تکرار می کند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها