امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28957
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، بان کی مون دبیرکل سازمان ملل تشدید اقدامات خشونت آمیز در مصر را که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، بان کی مون دبیرکل سازمان ملل تشدید اقدامات خشونت آمیز در مصر را که به کشته شدن دهها نفر و زخمی شدن صدها نفر دیگر در جریان اعتراضات روزهای جمعه و شنبه منجر شد، محکوم کرد و به خانواده های قربانیان تسلیت گفته و برای زخمی های شفای عاجل آرزو کرد.

بان کی مون در بیانیه‌ای که سخنگوی رسمی او منتشر کرد، از مسئولان موقت مصر خواست تا مسئولیت کامل خود را در مدیریت مسالمت آمیز تظاهرات و تضمین حفاظت از همه مصری ها برعهده بگیرند.

بان کی مون بر لزوم آزادی فوری محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده و رهبران گروه اخوان المسلمین یا رسیدگی به پرونده های آنها به طور کاملا شفاف تاکید کرد و گفت: نیروهای امنیتی مصر باید به طور کامل به حقوق بشر از جمله تضمین حق آزادی بیان و برگزاری تجمع احترام بگذارند.

وی تظاهرات کنندگان را نیز به خویشتنداری و حفظ ماهیت مسالمت آمیز اعتراضات خود فراخواند.

دبیرکل سازمان ملل همه مصری‌ها را فراخواند که اختلافات خود را از طریق گفت‌وگو حل و فصل کنند و بار دیگر درخواست خود از همه طرف ها را برای پیوستن به یک فرایند آشتی فراگیر و با معنا تکرار کرد.

وی گفت: خشونت جایگزین راهکار سیاسی نیست درنتیجه همه رهبران مصری را به مقدم شمردن منافع کشورشان بر همه منافع فردی، گروهی و سیاسی دعوت می کنم.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها