امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28958
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، جبهه نجات ملی مصر در بیانیه خود از کشته شدن شمار زیادی از مصری ها ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، جبهه نجات ملی مصر در بیانیه خود از کشته شدن شمار زیادی از مصری ها در روز شنبه در شهر قاهره ابراز حزن و اندوه کرد و همزمان گروه اخوان المسلمین را به خاطر آنچه دنبال کردن "رویکرد خصمانه و تحریک آمیز " نامید، محکوم کرد و خواستار تحقیقات قضایی مستقل درباره این درگیری ها شد.

این بیانیه با ابراز اندوه عمیق از کشته شدن شهروندان مصری در ساعات اولیه صبح شنبه در شهر نصر تاکید کرد که بالاترین اولویت همه دستگاههای کشور و احزاب سیاسی باید محافظت از جان مصری ها باشد.

این بیانیه افزود: جبهه نجات ملی گروه اخوان المسلمین را سرزنش و محکوم می کند زیرا طرفداران خودش را به اطراف مسجد رابعه العدویه از یک ماه می برد و ادعا می کند که مقابله با نیروهای امنیتی و ارتش و تهدید جان شهروندان مصری، جهاد در راه خدا است.

جبهه نجات ملی دربیانیه خود گفت: این امر تاکید می کند که گروه اخوان المسلمین به همان روش خصمانه و تحریک آمیز و مبالغه زیاد در ارزیابی تعداد کشته ها و زخمی ها از همان ساعات اولیه وقوع درگیری ادامه می دهد که هدف از آن تلاش روشن برای تشدید آتش درگیری ها و کشته شدن قربانیان بی گناه بیشتری است.

این بیانیه خواهان تشکیل فوری کمیته قضایی مستقل حقیقت یاب شد و گفت که براساس گزارش این کمیته باید همه مسئولانی که دعوت به اقدامات تحریک آمیز کرده اند و همچنین وزیر کشور – اگر دست داشتن نیروهای امنیتی در استفاده بیش از حد از زور در مقابله با تظاهرات کنندگان ثابت شود- بازخواست شوند.

این بیانیه افزود: رهبران گروه اخوان المسلمین از آمدن میلیونها مصری در سراسر کشور برای اینکه بر نقشه راه خود که در سوم ماه ژوئیه اعلام کردند و مخالفت قاطع خود با انواع خشونت و تروریسم تاکید کنند، راضی نیستند لذا تلاش می کنند که از درگیری های خونین اندوهبار دیروز برای تشدید درگیری و مخالفت با آشتی ملی سوء استفاده کنند؛ امری که باید دستگاههای امنیتی نسبت به آن خوب آگاه بوده و بالاترین میزان خویشتنداری را در برخورد با تظاهرات کنندگان بکار گیرند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها