امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۵:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28965
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در تاریخ 16/7/2013 «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه، تیم سیاسی امنیتی شامل «داود اوغلو» وزیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در تاریخ 16/7/2013 «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه، تیم سیاسی امنیتی شامل «داود اوغلو» وزیر خارجه، «معمر گولر» وزیر کشور، «عصمت ییلماز» وزیر دفاع ملی، «هاکان فیدان» رئیس سازمان امنیت و «فهمی بولنت ایلدیریم» رئیس I.H.H ( سازمان خیریه اسلامی ترکیه موسوم به کاروان آزادی) و چند تن از مشاورین خود را به کاخ نخست وزیری فراخوانده و طی جلسه‌ای 4 ساعته به موضوع اوضاع سوریه پرداخته است.

در این جلسه اردوغان از عدم حل سریع مسئله سوریه بسیار ناراضی بوده و گفته است: وضعیت فعلی به نفع آمریکا و غرب است چراکه آنها مسلمانان انقلابی را به بهانه سوریه از اروپا دور می‌کنند و بشار اسد ضعیف هم برای آنها خطری نخواهد بود.

وی در این جلسه از مردان سیاسی امنیتی خود خواسته است طرحی ارائه کنند تا بتوان در مورد سوریه به تصمیم استراتژیک رسید.

نخست وزیر ترکیه در این نشست از عدم وحدت نظر و عملیاتی گروه‌های سوریه بسیار گلایه نموده و بزرگترین مشکل خود را سرایت بحران سوریه به ترکیه دانسته است. کشور ترکیه در ماه‌های اخیر دچار سردرگمی در سیاست‌های منطقه‌ای خود شده و با سرایت بحران به این کشور و گسترش نا امنی‌ در شهرهای مرزی آن، کناره‌گیری امیر قطر از قدرت و تغییر برخی سیاست‌های این کشور و همچنین سقوط اخوان المسلمین در مصر، مردان عدالت و توسعه به فکر تجدید نظر در سیاست‌های خود افتاده‌اند. 

انتهای پیام.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها