امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28975
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 160
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان، در جریان بررسی کلیات طرح یک فوریتی سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، در سخنانی به عنوان اولین مخالف کلیات، اظهار داشت: اصرار بر تأیید قانون‌گریزی، اینکه بعد از تصویب حذف کنکور وظایف‌مان را انجام ندهیم و امروز امکانی فراهم کنیم و آن هم بدون توجه به سند تحول آموزش و پرورش تا بار دیگر کنکور باقی بماند تا افکار مردم و آرامش خانواده‌ها به هم بخورد، این کار درستی نیست.

وی افزود: ما می‌خواهیم با تصویب این طرح عدم اجرای قانون و وظایف‌مان را به نوعی تأیید کنیم، چرا می‌خواهیم کنکور باقی بماند، باید دید چه کسانی در این رابطه ذی‌نفع‌اند، یک دانش‌آموز کافی است در روز برگزاری کنکور سردرد بگیرد تا همه زحمات 12 ساله او برباد برود،‌چرا می‌خواهیم به نام علم رفتاری که در دنیا منسوخ شده را باقی بگذاریم؟

ندیمی همچنین یادآور شد: یک و نیم میلیون نفر را با عدم حذف کامل کنکور تحت فشار روانی قرار می‌دهیم، باید مرور کنیم چرا قانون قبلی درباره حذف کنکور اجرا نشده است؟ بنده شدیدا به قانون‌گریزی ناشی از تصویب این طرح معترضم.

در ادامه این جلسه علیرضا خسروی نماینده مهدی‌شهر در مجلس در سخنانی به عنوان دومین مخالف کلیات طرح مذکور، گفت: در این طرح سوابق تحصیلی ملاک عمل قرار گرفته است.

وی افزود: در طول 5 سال در این طرح در مجموع 85 درصد سوابق تحصیلی داوطلبان در ورود به دانشگاه‌ها مؤثر خواهد بود، این طرح نقاط ضعف فراوان و البته نقاط قوتی هم دارد، از نقاط ضعف این طرح این است که با تصویب آن کلاس‌های درس مدارس تبدیل به کلاس‌های کنکور می‌شود، طرح جدید، بازار رسمی و غیر رسمی آموزشگاه‌های کنکور را ایجاد می‌کند و بازار دانشجوی پولی و کم کیفیت را رونق می‌بخشد.

خسروی در ادامه یادآور شد: قبولی تضمینی در کنکور با تصویب نهایی این طرح برای معدل‌های بالای 19 خواهد بود، بچه‌های جوان در سن بلوغ مشکلات جدی دارند، از دیگر نقاط ضعف این طرح این است که مافیا‌های 400 میلیارد تومانی آموزشگاه‌های کنکور جای خودش را به دبیرستان‌ها می‌دهد.

در این جلسه همچنین جواد جهانگیرزاده نماینده ارومیه در سخنانی به عنوان سومین و آخرین مخالف کلیات طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، اظهار داشت: کسی مخالف این نیست که در اموراتی مانند کنکور عدالت رعایت شود و از استرس خانواده‌ها و داوطلبان کم کنیم اما اشکالاتی در زمینه این طرح وجود دارد که باید به آنها توجه شود.

وی افزود: دوستان می‌گویند طی 3 سال کنکور سازماندهی خواهد شد، اما باید پرسید چه تضمینی وجود دارد که بعد از 3 سال یک نظام سازماندهی شده برای کنکور داشته باشیم؟

جهانگیرزاده همچنین خاطرنشان کرد: مؤسسات آموزشی غلط نیست بلکه نحوه استفاده ما اشتباه است، یکی از اشکالات طرح مذکور این است که تعداد زیادی از افرادی که وارد کنکور می‌شوند، در سال‌های گذشته دیپلم گرفته‌اند، بنابراین چگونه سوابق تحصیلی آنها در نحوه پذیرش در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی لحاظ خواهد شد؟

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها