امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2898
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 237
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست، بنی گانتز، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل در سخنانی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست، بنی گانتز، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل در سخنانی مدعی شد که ایران مرکز توجهات ارتش اسرائیل است و تا آینده قابل پیش‌بینی نیز خواهد بود.

وی افزود: «ایران باید به‌خاطر برنامه هسته‌ای و فعالیت‌های تروریستی جهانی خود تحت فشار قرار گیرد. تمرکز فعالیت‌های ما در آینده پیش رو و در حالت کلی ایران خواهد بود.»

وی که در آنچه موسسه امنیت ملی اسرائیل خوانده می‌شود سخن می‌گفت، ادامه داد: «ایران در حال تلاش برای دست‌یابی به هژمونی منطقه‌ای است و در هر جایی که وارد شده است، نشانه‌های قابلیت‌هایی فراتر از قابلیت‌های داخلی و منطقه‌ای از خود بروز داده است.»

رئیس ستاد مشترک ارتش صهیونیستی سپس به سوریه اشاره کرد و اظهار داشت که این کشور با بی‌ثباتی در مناطقی مواجه است که زمانی تحت حاکمیت بشار اسد بود.

بنابر ادعای بنی گانتز: «ایران و حزب‌الله لبنان به‌طور کامل در تلاش برای حفظ رژیم سوریه و همچنین آماده‌سازی خود برای دوران پس از اسد هستند.»

وی همچنین از حمایت روسیه از رئیس‌جمهور سوریه ابراز تعجب کرده و با تشبیه سوریه به یک افغانستان جدید، نسبت به دست‌یابی برخی گروه‌ها به سلاح‌های راهبردی سوریه، ابراز نگرانی کرده است.

گانتز افزود: «ما به انتظار چنین آینده‌ای نمی‌نشینیم و بیش از یک سال است که در حال آماده شدن برای آن در سراسر بلندی‌های جولان هستیم.»

رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل در ادامه با اشاره به وضعیت جنبش حزب‌الله لبنان تصریح کرد که این جنبش از نظر نظامی در حال تقویت خود است و ضمن نگرانی از تضعیف محور تهران – دمشق – بیروت، در حال تلاش برای کمک به بشار اسد و جمع‌آوری سلاح و آمادگی برای آینده است.

گانتز همچنین ابراز امیدواری کرده است که شرایط در غزه از این بدتر نشود اما تصریح کرده که در صورت لزوم، اسرائیل آمادگی اقدام شدید در منطقه را دارد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها