امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29000
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۱
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور پیش از ظهر امروز یکشنبه در جریان ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور پیش از ظهر امروز یکشنبه در جریان بررسی طرح یک فوریتی سنجش و پذیرش دانشجو با حضور در صحن علنی مجلس به عنوان نماینده دولت مواضع این سازمان را در خصوص این طرح اعلام کرد.

وی با اشاره به قانونی که پیش از این درباره کنکور به تصویب رسیده بود، اظهار داشت: اگر نگاهی به قانون قبلی بیندازیم شاید آسانتر بتوانیم راجع به طرح فعلی سخن بگوییم.

وی با اشاره به اینکه طرح قبلی مربوط به کنکور سه محور داشت،‌گفت: برخی از این محورها دارای اشکالاتی بود و همین مشکلاتی را پدید آورد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه قانون قبلی مناسب نبود و باعث پدید آمدن چالش‌هایی بین وزارتخانه‌های آموزشی شد، خاطرنشان کرد: ایرادات این طرح باعث شد تا ضرورت اصلاح آن احساس شود و به همین دلیل بحث طرح فعلی به میان آمد.

خدایی با اشاره به طرح سنجش و پذیرش دانشجو گفت: نگارش این طرح زمان زیادی از سه وزارتخانه و کمیسیون آموزش مجلس گرفت که طی آن ایرادات قانون قبلی اصلاح شد.

وی طرح جدید را بر اساس میزان تقاضای داوطلبان دانست و افزود: در این طرح سوابق تحصیلی در کنار آزمون‌های عمومی و تخصصی دیده شده است که همین اشکالات طرح قبلی را برطرف می‌کند.

رئیس سازمان سنجش با بیان اینکه عدم برگزاری آزمون عین بی‌عدالتی است، خاطرنشان کرد: در این طرح طی مدت پنج سال 85 درصد رشته‌های آموزش عالی کشور به تدریج به سمت در نظر گرفتن سوابق تحصیلی می‌روند.

خدایی افزود: در 15 درصد مابقی رشته‌ها سوابق تحصیلی استاندارد ایجاد خواهد شد و آنگاه گام‌های بعدی برداشته می‌شود.

وی همچنین اعلام کرد که سهمیه‌های فعلی از جمله سهمیه مناطق محروم در این طرح حذف نخواهند شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها