امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۹:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29001
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۱
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالوحید فیاضی سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی پیش ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالوحید فیاضی سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز یکشنبه در جریان بررسی طرح پذیرش و سنجش دانشجو در صحن علنی پارلمان گفت: دوستانی که به دنبال برگزاری کنکور به شکل فعلی هستند این را بدانند که شیوه برگزاری فعلی آسیب‌های اجتماعی فراوانی را به ما زده است.

وی از لزوم حذف کنکور سخن گفت و افزود: بایستی بر اساس طرح فعلی که در دستور کار است کنکور را طی یک پروسه 5 ساله حذف و شرایط پذیرش دانشجویان را تغییر دهیم.

نماینده مردم نور و محمودآباد در خانه ملت از جمله بی‌توجهی مفرط دانش‌آموزان به فرایند آموزشی را از جمله آسیب‌های نحوه پذیرش و سنجش دانشجو دانست و گفت: امروز دانش‌آموزان به درستی درک نمی‌کنند و بعد هم می‌گویند به کلاس کنکور خواهند رفت که در آنجا با فشار مضاعفی می‌توانند در یک دانشگاه مطلوب قبول شوند که همین پروسه بی‌توجهی آنها به فرایند آموزشی را در پی دارد.

فیاضی اضافه کرد: البته با درج سوابق تحصیلی در کنکور بی‌توجهی دانش‌آموزان به فرایندهای آموزشی کاهش یافته و توجه آنها به مباحث آموزشی افزایش می‌یابد.

سخنگوی کمیسیون آموزش در پایان از نمایندگان مجلس خواست برای بهبود وضعیت آموزشی کشور و برطرف شدن مشکلات فعلی به طرح پذیرش و سنجش دانشجو رای مثبت دهند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار