امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29012
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۱
تعداد بازدید: 62
به‌ گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه خود، ماده یک طرح سنجش ...

به‌ گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه خود، ماده یک طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور را تصویب کردند.

در ماده یک این طرح آمده است: «اصطلاحات به‌کار برده در این قانون به شرح زیر تعریف می‌شود:

الف) سابقه تحصیلی: نمرات دروس سه سال آخر دوره متوسطه است که امتحانات آن مطابق اصول سنجش و اندازه‌گیری توسط وزارت آموزش و پرورش به‌صورت سراسری، نهایی و استاندارد مطابق مصوبات شورایعالی آموزش و پرورش برگزار می‌شود.

ب) آزمون عمومی: آزمون سراسری از میان دروس عمومی رشته‌های تحصیلی در سه سال آخر دوره آموزش متوسطه است که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود.

پ) آزمون اختصاصی: آزمون سراسری از میان دروس تخصصی رشته‌های تحصیلی در سه سال آخر دوره متوسطه است که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود.

ت) رشته محل: رشته‌های تحصیلی که داوطلب بر اساس محل تحصیل (دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی) انتخاب و به ادامه تحصیل می‌پردازد.

بر اساس این گزارش، ماده یک طرح مذکور با 136 رای موافق، 6 رای مخالف و 9 رای ممتنع از مجموع آرای 205 نماینده حاضر در جلسه علنی به تصویب بهارستان‌نشینان رسید.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها